Svētki Rīgā: Ziemassvētku noskaņa, ziemas naktis zoodārzā un Jaunais gads krastmalā

18. Decembris, 2019

Rīga ir Ziemassvētku varā – visur mirdz krāsainas gaismiņas, ir atvērti Ziemassvētku tirdziņi ar piparkūku smaržām un skaistām dāvanām. Labākais laiks, lai jautri un no visas sirds pavadītu laiku ar saviem tuvākajiem cilvēkiem. Tāpēc noteikti ieskatieties mūsu afišā, kurā esam apkopojuši interesantākos Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumus, kurus varat apmeklēt kopā ar…


1.Ar visu ģimeni

Publiskās slidotavas atklāšana

Foto: publicitātes

21. decembrī parkā pie Kongresu nama noritēs svinīgā publiskās slidotavas atklāšana. Programmā – radošās darbnīcas, daiļslidotāju priekšnesumi, fotografēšanās ar pasaku varoņiem, karsta tēja un piparkūkas. Slidu noma no plkst. 11.00 līdz 18.00 – bez maksas.

KUR? Kronvalda parks

CIK? Ieeja bez maksas

Ziemas naktis zoodārzā

No 20. decembra līdz 26. janvārim Rīgas zooloģiskajā dārzā atkal noritēs ikgadējās Ziemas naktis, kurās apmeklētāji varēs vērot dzīvniekus līdz plkst. 21.00 (kases strādās līdz plkst. 19.00) un klejot pa svinīgi izgaismotajām takām. 24. un 31. decembrī Zooloģiskais dārzs strādās līdz plkst. 15.00.

KUR? Meža prospekts 1

CIK? 7 eiro, ar īpašu kuponu – 3 eiro (apmeklējumam pēc plkst. 16.00)

Ziemassvētku tirdziņš Vecrīgā

Foto: publicitātes

Līdz 8. janvārim Vecrīgā ir atvērts tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš, kurā rīdziniekiem un pilsētas viesiem tiek piedāvātas dažādas preces – cienasti, suvenīri, amatnieku izstrādājumi. Brīvdienās tirdziņa apmeklētājus sagaida koncerti un svētku pasākumi.

KUR? Doma laukums

CIK? Ieeja bez maksas

Festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”

No 6. decembra līdz 12. janvārī galvaspilsētā noritēs jau par tradīciju kļuvušais ikgadējais pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, ko radījuši profesionāli mākslinieki, radošo jomu pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Starp darbiem būs gan jauni, gan tādi, kurus skatītāji ir iecienījuši pagājušajos gados.

KUR? Dažādās galvaspilsētas vietās

CIK? Bezmaksas

Ziemas gaismas dārzs

Foto: publicitātes

No 6. decembra līdz 5. janvārim Botāniskajā dārzā būs atvērts Ziemas gaismas dārzs, kuru radījuši 20 latviešu gaismas mākslinieki. Gaismas instalāciju daudzveidība ļaus bērniem paspēlēties gaismas staros, bet mīlētājiem – atrast romantisku stūrīti, savukārt fotografēšanas cienītājiem – iemūžināt ziemas pasakas elpu aizraujošākos brīžus.

KUR? Kandavas iela 2

CIK? 5 eiro, bērniem līdz 6 gadu vecumam – bezmaksas

Ziemassvētku eglīte bērniem

No 21. līdz 28. decembrim teātris “Zīļuks” Rīgas skolēnu pilī aicina uz Ziemassvētku teātra priekšnesumu “Pasaka par Kraukšķīti”, kas radīts pēc Margaritas Stārastes “Ziemas pasakas” motīviem. Tāpat bērnus sagaida rotaļas un dāvanas.

KUR? Kr. Barona iela 99

CIK? 3-12 eiro

Šovs “Salaveča palīgu skola”

Foto: publicitātes

21., 22., 24., 25. un 27. decembrī radošais centrs “Alternatīvā realitāte” aicina uz Ziemassvētku šovu “Salaveča palīgu skola”. Programmā: rotaļas un uzdevumi ar jautriem elfiem, akvagrims, cienasti, diskotēka un dāvanas no Salaveča. Pasākums notiek bilingvāli.

KUR? Tallinas iela 30

CIK? 15 eiro

Šovs “Mūsdienu Ziemassvētku pasaka”

21. decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā norisināsies bērnu svētki “Mūsdienu Ziemassvētku pasaka”. Bērnus sagaida tikšanās ar tādiem iemīļotiem varoņiem kā Cūciņa Pepa, Popiju un Zaru, Čeisu un Maršalu, un citiem.

KUR? Merķeļa iela 13

CIK? 5-15 eiro

Priekšnesums “Ziemas pasaka”

Foto: publicitātes

22. decembrī Latvijas Leļļu teātrī – izrāde, kas balstīta uz par jau bērnu literatūras klasiku kļuvušās Margaritas Stārastes tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Par to, kā piparkūku cilvēciņš Kraukšķītis, kuru izcepusi Sniegbaltīte, aizbēg no viņas, lai ātrāk nonāktu pie bērniem, bet viņa ceļš izrādās bīstams un pilns pārsteidzošu piedzīvojumu.

Plkst. 11.00 izrāde noritēs krievu valodā, plkst. 14.00 – latviešu.

KUR? Kr. Barona iela 16/18

CIK? 5-13,50 eiro

Priekšnesums “Ledus sirds. Jaunā vēsture”

23. decembrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” būs skatāms priekšnesums “Ledus sirds. Jaunā vēsture”. Princeses Elza un Anna, kā arī sniegavīrs Olafs nonāk Sniega karalienes valstībā, iepazīstas ar noslēpumaino burvi Malefisentu, pirātiem un citiem šī stāsta varoņiem. Pa ceļam drosmīgie varoņi sastapsies gan ar pārbaudījumiem, gan atbalstu.

KUR? Ziemeļblāzmas iela 36

CIK? 5-12 eiro

Ledus šovs “Alise Brīnumzemē”

Foto: publicitātes

24. decembrī Arēnā Rīga būs skatāms šovs, kas veidots pēc Lūisa Kerola leģendārās pasakas “Alise Brīnumzemē” motīviem. Šovā piedalīsies šova “Balss. Bērni” finālisti Jaroslavs Degtjarjovs, Lusinē Gevorkjans (grupa LOUNA) un komponists Aleksejs Galinskis.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 11-45 eiro

Interaktīvs šovs “Multizauri”

27. decembrī Splendid Palace būs skatāms multimediāls izglītojoši izklaidējošs šovs par dinozauru dzīvi – šovā pastāstīs, kā dzīvojuši šie dzīvnieki un kādā valodā tie runājuši.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 15-30 eiro

Smilšu šovs “Riekstkodis”

Foto: publicitātes

28. decembrī kinoteātrī “Splendid Palace” Latvijas Smilšu animācijas teātris piedāvās priekšnesumu “Riekstkodis”. Māksliniece Tatjana Gavriļenko no smiltīm radīs attēlus pēc slavenās pasakas motīviem. Animētos attēlus papildinās rotaļīgs profesionālā aktiera Sergeja Fjodorova lasījums un čellista Mareka Radzēviča mūzika. Priekšnesums būs krievu valodā.

KUR? Elizabetes iela 61

CIK? 7,50-15 eiro

Čempionu egle

28. decembrī Skonto hallē noritēs Ziemassvētku “Čempionu egle” ar futbola konkursiem bērniem un pusaudžiem. Programmā – dziesmu un deju spēles un konkursi ar iecienītiem varoņiem, futbola interaktīvi, transformeru šovs, dāvanas un superdiplomi no Ziemassvētku vecīša, kā arī karaoke šovs.

KUR? Melngaiļa iela 1a

CIK? 5-23 eiro

Muzikāls priekšnesums uz ledus “Īstais Riekstkodis”

Foto: publicitātes

28. decembrī Arēnā Rīga būs skatāma muzikāla izrāde uz ledus “Īstais Riekstkodis”. Izrādē piedalīsies Krievijas daiļslidošanas izlases sportisti, kā arī pasaules sporta sacīkšu uzvarētāji un profesionāli mākslinieki, pasaules ledus šovu solisti.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 12-42 eiro

Mūzikls “Karlsons”

28. decembrī VEF Kultūras pilī būs skatāma muzikāla izrāde “Karlsons”. Šo vīrieti labākajos gados, saldumu mīli ar propelleru uz muguras stādīt priekšā nav nepieciešams. Šoreiz jautrais stāsts par parasta zēna un Astrīdas Lindgrēnas radītā viesa, kurš dzīvo uz jumta, draudzību tiks piedāvāts Operetes teātra izpildījumā.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 6-15 eiro

“Gadumijas priedīte” ar Marku Rivau un  “Bermudu divstūri”

Foto: publicitātes

29. decembrī Kongresu namā noritēs neparasts svētku priekšnesums skolēniem – “Gadumijas priedīte”. Kā jokojot stāsta viens no tās dalībniekiem – Markus Riva – “eglītes” ir jau aizgājis periods. Pasākumā piedalīsies populārā latviešu grupa “Bermudu Divstūris” un dziedātāja KATŌ.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 15 eiro

Bērnu diskotēka “Sniegbaltītes skola”

29. decembrī Ķīpsalas hallē bērnus gaida uz Ziemassvētku pasaku “Sniegbaltītes skola” un vislielāko Ziemassvētku diskotēku ar dīdžeju Mareku Našenieku. Programmā būs arī piepūšamās atrakcijas un saldi cienasti.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 6-30 eiro

Jaungada sagaidīšana Daugavas krastmalā

31. decembrī rīdziniekus un pilsētas viesus aicina uz 11. novembra krastmalu, kur noritēs ikgadējās Jaungada sagaidīšanas svinības. Programmā – koncerts ar dīdžeja [Ex] da Bass, grupas “Countryside”, Ozola, un grupas “Colt” piedalīšanos, kā arī svētku uguņošana. Pasākuma vadītājs – Kārlis Anitēns.

KUR? 11. novembra krastmala

CIK? Ieeja bez maksas

2.Ar draugiem

Koncerts “Zvaigžņu zagļi”

Foto: publicitātes

21. decembrī Dailes teātris aicina uz svētku koncertu ar aktieru piedalīšanos. Programmā izskanēs Ulda Stabulnieka dziesmas un fragmenti no Antuāna de Sent-Ekziperī “Mazā prinča”

KUR? Brīvības iela 75

CIK? 5-17 eiro

Tomija Keša kocnerts

21. decembrī koncertzālē “Palladium” uzstāsies slavenais igauņu repa mākslinieks Tomijs Kešs, kurš rīdziniekiem piedāvās savu jauno albumu “¥€$”. Uz to balstīto koncertprogrammu jau novērtējuši klausītāji Londonā, Parīzē, Berlīnē, Budapeštā, Varšavā un vairākās Krievijas pilsētās. Ieraksta veidošanā piedalījušies tādi slaveni mākslinieki kā Boys Noize, Amnesia Scanner, A. G. Cook un Danny L Harle.

KUR? Marijas iela 21

CIK? 25 eiro

Romu kultūras festivāls “Roma World”

Foto: publicitātes

22. decembrī Lielajā ģildē noritēs romu kultūras festivāla “Roma World 2019” koncerts. Tajā piedalīsies pasaulslaveni kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Čehijas, Rumānijas, Moldovas un Krievijas.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 10-20 eiro

Grupas “Iļģi” koncerts

22. decembrī folkmūzikas grupa “Iļģi” aicina uz jau par tradīciju kļuvušo ziemas saulgriežu nakts koncertu, kas noritēs VEF Kultūras pilī. Uz skatuves kāps arī Zane Šmite, kuras balss izskan katrā ziemas koncertā, kā arī grupas draugs – mūziķis Uģis Prauliņš.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 10-15 eiro

Ziemassvētku koncerts “Reiss 2019/2020”

Foto: publicitātes

22., 24., 25. un 27. decembrī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina uz aktieru trupas Ziemassvētku koncertu “Reiss 2019/2020”. Teatrāli muzikālais priekšnesums skatītājus aizvedīs uz trokšņainu lidostu tieši pirms svētkiem. Reisi tiek aizkavēti laika apstākļu dēļ, un pasažieriem, pilotiem un stjuartiem neatliek nekas cits, kā vien sarīkot svētkus pašiem. 

KUR? Kaļķu iela 16

CIK? 10,50-30 eiro

Koncerts “Ziemassvētku starojums”

23. decembrī VEF Kultūras pils Kamerzālē noritēs svētku koncerts ar aktiera Jāņa Paukštello un solistu – Antras Ozolas un Ivetas Rudzītes, kā arī saksofonista Māra Trankaļa – piedalīšanos. Programmā – latviešu komponistu Ziemassvētku dziesmas.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15 eiro

Rīgas Ziemassvētku koncerts

Foto: publicitātes

25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē noritēs publikas iemīļotie Rīgas Ziemassvētku koncerti, kuros piedalīsies Dināra Rudāne, grupa “Baritoni”, rokmūziķis Atis Ieviņš, dziedātāja Katrīna Gupalo un grupas “Framest” dalībnieks Mikus Abaroniņš. Programmā iekļauti pasaules hiti un latviešu grupu melodijas.

KUR? Ķīpsalas iela 8

CIK? 12-25 eiro

Priekšnesums “Machine de cirque”

27. decembrī VEF Kultūras pilī uzstāsies kanādiešu cirka apvienība “Machine de cirque”. Pieci cilvēki ir izdzīvojuši pēc apokalipses. Viņu galvenais uzdevums – atrast citus izdzīvojušos, un vienīgais glābiņš ir brīnumaina mašīna. Izdomas pilni un apbruņojušies ar izcilām akrobātikas spējām, mākslinieki skatītājiem parādīs, kā tiek galā bez sievietēm un datoriem.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 12,50-25 eiro

3.Ar otro pusīti

Ziemassvētku koncerts “Džezā tikai meitenes”

Foto: publicitātes

21. decembrī Lielajā ģildē uzstāsies orķestris “Rīga” ar džeza mūzikas programmu, ko iedvesmojusi leģendārā komēdija “Džezā tikai meitenes” un grupas “The Andrews Sisters” repertuārs. Retro džezs izskanēs solistu Beātes Zviedres, Rūtas Dūdumas-Ķirses un Artas Jēkabsones izpildījumā.

KUR? Amatu iela 6

CIK? 15-40 eiro

Sergeja Penkina koncerts

27. decembrī Kongresu namā ar jauno koncertprogrammu “Vienkārši…” uzstāsies viens no Krievijas estrādes spēcīgākajiem vokālistiem – Sergejs Penkins. Jaunā programma ir ne tikai divdesmit piektā viņa karjeras laikā, bet arī ģenerālmēģinājums pirms viņa gaidāmās jubilejas – 2021. gadā Sergejam Penkinam apritēs 60 gadi.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 50-70 eiro

ABBA šovs

Foto: publicitātes

28. decembrī Arēnā Rīga būs skatāms šovs “The Music of Abba”. Pateicoties grupas “Arrival from Sweden” mūziķu un oriģinālajam grupas “ABBA” sastāvam ir radies šovs, kurā klausītāji atgriezīsies 70. gados. Grupas pārstāvji un skatuves tēli ir tik tuvi oriģinālam, ka ir grūti pamanīt starpību. Koncertprogrammā – populārākie ABBA hiti.

KUR? Skanstes iela 21

CIK? 30-50 eiro

Ainara Mielava koncerts

29. un 30. decembrī Mūzikas namā “Daile” noritēs mūziķa Ainara Mielava koncerts. Tāpat uz skatuves kāps Matīss Čudars, Rūdolfs Macats, Reinis Ozoliņš un Rinalds Maksimovs.

KUR? Kr. Barona iela 31

CIK? 12-22 eiro  

Koncerts “Mūzika sveču gaismā. Melodijas no kinofilmām”

Foto: publicitātes

31. decembrī Sv. Jāņa baznīcā noritēs koncerts sveču gaismā. Noslēpumainajā krēslā izskanēs slaveni skaņdarbi no filmām “Šindlera saraksts”, “Putenis”, “Mans piemīlīgais, maigais zvērs”, “Misija”, kā arī Astora Pjacollas meistardarbi. Koncertā piedalīsies mūziķi Andrejs Puškarevs (vibrafons), Gidons Grīnbergs (vijole), Irina Viļegžaņina (čells) un Jeļena Privalova (ērģeles).

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 5-20 eiro

4.Ar draugu – teātra cienītāju

Izrāde “Revidents”

22. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī būs skatāma izrāde “Revidents”, kas radīta pēc Nikolaja Gogoļa lugas motīviem. Arī pēc daudziem gadiem šī luga par augstākstāvošās varas bijīgajām provinciālajām amatpersonām un darbiniekiem nezaudē savu aktualitāti.

KUR? Kronvalda bulvāris 2

CIK? 5-22 eiro

5.Ar nemirstošas klasikas cienītājiem

Koncerts “Es ticu”

Foto: publicitātes

22. decembrī Rīgas Lutera baznīcā Torņakalnā noritēs Ziemassvētku koncerts ar komponista un mūziķa Valta Pūces, solistes Ingas Šļubovskas Kancēvičas, vijolnieka Raimonda Ozola un flautistes Ditas Krenbergas piedalīšanos. Programmā – Ziemassvētku dziesmas un instrumentālas kompozīcijas.

KUR? Torņakalna iela 3/5

CIK? 15 eiro

Koncerts “Pasaules tautu Ziemassvētki”

22. decembrī komponists Jēkabs Nīmanis un vokālā grupa “Putni” aicina uz koncertu Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Programma veltīta dažādu pasaules tautu Ziemassvētku tradīcijām un balstīta uz garīgo un tautu mūziku.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 8-20 eiro

Kvarteta “Klezmerata Fiorentina” koncerts

Foto: publicitātes

23. decembrī Kongresu namā uzstāsies “Klezmerata Fiorentina” – unikāls orķestra “Orchestra del Maggio Musicale Fiorentino” (Itālija) solistu kvartets. Kolektīvs bagātina savu priekšnesumu ar brīvām sarunām ar skatītājiem, muzikālo daļu pavada īsi stāsti, paskaidrojumi un komentāri.

KUR? Kr. Valdemāra iela 5

CIK? 10-45 eiro

Koncerts “Eiropas Ziemassvētki. Sergejs Jēgers. Ave Maria”

25. decembrī Rīgas Domā uzstāsies slavenais latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers. Izskanēs Hendeļa, Pērsela, Kačīni, Franka, Sensānsa un citu komponistu skaņdarbi. Tāpat koncertā piedalīsies Agnese Kalniņa (vijole), Jānis Stafeckis (kontrabass) un Diāna Jaunzeme – Portnaja (ērģeles).

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 15 eiro

Ziemassvētku koncerts

Foto: publicitātes

25. decembrī Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā noritēs Ziemassvētku koncerts, kurā piedalīsies grupa “Tautumeitas”, Jānis Aišpurs un Laima Jansone. Programmā – kristīgo skaņdarbu Credo, Sanctus, Gloria, Agnus dei un Benedictus fragmenti, kā arī Ziemassvētku dziesmas.

KUR? Ģertrūdes iela 8

CIK? 18 eiro

Koncerts “Ave Maria”

26. decembrī Anglikāņu baznīcā noritēs Ziemassvētku koncerts. Soprāns Jūlija Vasiļjeva un mecosoprāns Anastasija Lebedjanceva ērģeļmūzikas pavadījumā (ko spēlē Jeļena Privalova) izpildīs lūgšanas “Ave Maria” slavenākās vokālās versijas.

KUR? Anglikāņu iela 2

CIK? 7-14 eiro

Kora “Blagovest” koncerts

Foto: publicitātes

26. decembrī kamerkoris “Blagovest” aicina uz koncertu “Ziemassvētku dziedājumi”, kas noritēs Doma baznīcā. Koncertprogrammā – pareizticīgo Ziemassvētku mūzika.

KUR? Herdera laukums 6

CIK? 8-12 eiro

Cikla “J.S. Bahs. Visi koncerti ērģelēm” koncerts

28. decembrī Anglikāņu baznīcā noritēs cikla “J.S. Bahs. Visi koncerti ērģelēm” koncerts. Koncertprogrammā iekļauti gan virtuozā komponista agrīnie skaņdarbi, gan grandiozas kompozīcijas no Leipcigas perioda. Ērģelniece, mūzikas vēsturniece un cikla idejas autore Jeļena Privalova pastāstīs stāstus iz diženā vācu komponista dzīves un radošās darbības.

KUR? Anglikāņu iela 2

CIK? 5-10 eiro

Operetes Jaungada koncerts. Francs Lehārs.

Foto: publicitātes

28. decembrī VEF Kultūras pils aicina uz koncertu, kurā piedalīsies operetes mākslinieki Anta Jankovska, Laura Purena, Emīls Kivlenieks un Nauris Indzeris. Īpašie viesi – vijolnieks Raimonds Ozols un dziedātājs Laimis Rācenājs. Programmā – Štrausu dinastijas hiti un Franča Lehāra skaņdarbi.

KUR? Ropažu iela 2

CIK? 15-35 eiro

Olgas Pjatigorskas koncerts

28. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ar programmu Ave Maria uzstāsies soprāns Olga Pjatigorska. Dziedātāja ir apveltīta ar skaistu, piesātinātu balss tembru. Dziedāja Vatikānā iesvētīšanas  ceremonijā  kardinālu  un  Romas  pāvesta  Jāņa  Pāvila II  klātbūtnē. Uzstājās  Romas  operā, Romas  auditoriumā, San  Paolo  bazilikā, Neapoles  pilsētas  veclaiku  baznīcā  „Santa  Kjara”, Alžīras nacionālajā teātrī, Berlīnē, kā arī  Rīgā.

KUR? Jāņa iela 7

CIK? 7,50 eiro

6.Ar tiem, kuri mīl mākslu un vēsturi

Izstāde “Mosties, mosties reiz, svabadais gars”

Foto: publicitātes

No 7. decembra līdz 2. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē noritēs Aijas Zariņas darbu izstāde “Mosties, mosties reiz, svabadais gars”. Izstādē eksponēti gleznotājas Aijas Zariņas 10 jauni liela formāta audekli, kas stāsta par pasaules radīšanu.

KUR? Jaņa Rozentāla laukums 1

CIK? 0,50-6 eiro

Ilzes Avotiņas izstāde “Vidusjūras krāsa”

No 11. decembra līdz 11. janvārim galerijā “Daugava” noritēs Ilzes Avotiņas personālizstāde. Ekspozīcijā būs apskatāmi darbi, kas radīti pēdējo trīs gadu laikā, kā arī daudz senāku darbu, kuri veltīti Vidusjūras tematikai.

KUR? Ausekļa iela 1

CIK? Ieeja bez maksas

Izstāde “Nenorunātās tikšanās”

Foto: publicitātes

No 13. decembra līdz 23. februārim izstāžu zālē “Arsenāls” noritēs izstāde, kas veltīta zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā. Izstāde ietver gan vēsturisku izpēti, gan mūsdienu autoru darbus – īpaša uzmanība pievērsta Baltijas un Skandināvijas reģioniem, kā arī bijušajām padomju režīma valstīm.

KUR? Torņa iela 1

CIK? 1,50-4 eiro

Izstāde “Black Market”

No 11. decembra līdz 12. janvārim Laikmetīgās mākslas centrā “Kim?” noslēgsies desmitgades svinības ar vērienīgu mākslinieku darbu izstādi, kurai darbus izvēlējies kurators Kaspars Groševs. Izstādē būs iespējams ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties mākslas darbus.

KUR? Sporta iela 2-k.1

CIK? 1,50-3 eiro

Izstāde “Gaismas metafizika. Ivana Aivazovska glezniecība”

No 5. oktobra līdz 5. janvārim muzejā “Rīgas birža” būs skatāma izcilā krievu mākslas skolas gleznotāja Ivana Aivazovska daiļradei veltīta izstāde “Gaismas metafizika”. Armēņu izcelsmes mākslinieks Ivans Aivazovskis ir plaši pazīstams visā pasaulē kā virtuozs jūras ainavu meistars, kuru jau dzīves laikā apbrīnoja laikabiedri. Mākslinieka popularitāte nav samazinājusies arī līdz mūsdienām, par ko liecina neskaitāmās izstādes un izdevumi, kā arī viņa mākslas darbu augstās cenas starptautiskās izsolēs. Izstādei atlasīti ap 30 darbu dažādos žanros: marīnas, vēsturiskas kompozīcijas un ainavas. Pirmo reizi kopā ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) glezniecības darbiem eksponētas mākslinieka gleznas no Ukrainas un Igaunijas muzeju krājumiem, kā arī no privātkolekcijām.

KUR? Doma laukums 6

CIK? 2-6 eiro