Staro Rīga 2019: maršruts pilsētas viesiem

13. Novembris, 2019

No 15. līdz 18. novembrim Rīgā norit starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Arī šogad mēs esam sagatavojuši piecus īpašus maršrutus visdažādākajiem festivāla apmeklētājiem. Ceļvedī draugiem no citām valstīm mēs pastāstīsim par objektiem, kas šajās svētku dienās palīdzēs arī labāk iepazīt Rīgu un Latviju. Ar pilnu pasākumu programmu var iepazīties festivāla tīmekļvietnē.


“Greenovative Latvia”

Foto: publicitātes

Kur? Lidostas “Rīga” administratīvā ēka

Tiklīdz lidmašīna ir piezemējusies, jūs varat sākt iepazīties ar festivāla objektiem. Rūpīgi apskatoties apkārt, jūs pamanīsiet Latvijas simbola lāzerprojekciju – zaļo inovāciju jeb GREENOVATIVE konceptu – uz blakus esošās ēkas.

Plašāk

Videoprojekcija “Tu esi te… citur”

Foto: publicitātes

Kur? Vērmanes dārza estrāde

Šeit festivāla apmeklētāji var ne tikai redzēt, bet arī pastaigāties pa krāšņu videoprojekciju – mūsu pilsētas interaktīvo karti. Reaģējot uz katru darbību, karte kustas un mainās.

Plašāk

“Gaismas vertikāle” un “Linea Temporis”

Foto: publicitātes

Kur? Rīgas Sv. Pētera baznīca, Reformācijas laukums 1

Gaismas festivāla laikā nemaz nebūs tik vienkārši paiet garām visaugstākajam gaismas objektam – lāzerprojekcijai “Gaismas vertikāle” Svētā Pētera baznīcas tornī. Kad esat tam tuvumā, ieejiet arī baznīcā – uz muzikālo lāzeru šovu “Linea Temporis”.

Plašāk

Plašāk

“Braiena Īno 77 miljoni gleznu”

Foto: publicitātes

Kur? Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Šīs multimediālās instalācijas autors ir britu mākslinieks un komponists Braiens Īno. Braiens specializējas elektroniskajā mūzikā, un daudzi no mums ir dzirdējuši viņa darbus, par to pat nezinot – operētājsistēmas Windows 95 (Windows Welcome Music) starta motīvs un Deivida Linča filmas “Kāpa” skaņu celiņš “Prophecy Themes” ir viņa radīti.

Plašāk

Interaktīvs gaismas labirints “Krāso mani skaisti”

Foto: publicitātes

Kur? Kongresu nama priekšlaukums

Aizraujoša un viegla spēle ar pieciem krāsainiem skrejceliņiem. Dalībnieku acu priekšā ir gaišs ekrāns, kas pārraida “sacensības”.

Plašāk

Instalācija “Jūras ceļi”

Foto: publicitātes

Kur? Latvijas Mākslas akadēmijas pagalms, Kalpaka bulvāris 13

Mākslas akadēmijas pagalmā no jūras konteinera tiek projicēti attēli – studentu, kuri apgūst mākslu Latvijā un Ziemeļvalstīs, kā arī Ziemeļvalstu profesionālo mākslinieku un komponistu darbi. Pirms parādīšanās Rīgas gaismas festivālā Ziemeļu mākslas konteiners ir ceļojis 3000 km caur Grenlandi un Skandināviju.

Plašāk

Gaismas projekcija “Varoņu simtgade”

Foto: publicitātes

Kur? Pulvertornis

Programmas obligātais pasākums ir pastaiga pa vecpilsētu, aizejot līdz Pulvertornim. Šeit ar projekcijas palīdzību tiks izstāstīta Latvijas armijas vēsture.

Plašāk

Gaismas instalācija “4D Insight”

Foto: publicitātes

Kur? Koncertzāle AVE SOL

Dziļa un jutekliska instalācija uz mājīgās koncertzāles fasādes par cilvēka spēju iedziļināties būtībā.

Plašāk

Audiovizuāla instalācija “Holoskops”

Foto: publicitātes

Kur? Āgenskalna tirgus teritorija

Āgenskalns varbūt nav pats zināmākais pilsētas viesu galamērķis, bet ir vērts to apmeklēt. Interaktīva audiovizuālā instalācija ir lielisks iemesls, lai izietu ārpus pilsētas centra. Objekts savieno reālo ar virtuālo pasauli un maina formu atkarībā no skatītāju ietekmes.

Plašāk

Staro Rīga 2019: maršruts ģimenēm ar bērniem

Staro Rīga 2019: maršruts draugu kompānijai

Staro Rīga 2019: maršruts jauniešiem

Staro Rīga 2019: maršruts romantiskajiem pāriem