Staro Rīga 2019: maršruts jauniešiem

13. Novembris, 2019

No 15. līdz 18. novembrim Rīgā norit starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Arī šogad mēs esam sagatavojuši piecus īpašus maršrutus visdažādākajiem festivāla apmeklētājiem. Jauniešiem izveidotajā ceļvedī esam iekļāvuši instalācijas, kas varētu ieinteresēt tieši pusaudžus un gados jaunos apmeklētājus. Ar pilnu pasākumu programmu var iepazīties festivāla tīmekļvietnē.


“ERASMUS+ atver pasauli”

Foto: publicitātes

Kur? Esplanāde

Viens no vispiemērotākajiem objektiem skolēniem un studentiem ir programmas “Erasmus+” multimediālais uzvedums. Šī Eiropas Savienības jaunatnes programma sniedz iespēju jauniešiem jau no 13 gadu vecuma doties apmaiņas braucienos uz ārzemēm un gūt starptautisku pieredzi, patstāvīgi rakstīt projektus, uzlabot savas valodas zināšanas un paplašināt redzesloku. Uzziniet vairāk, pastāstiet draugiem un nāciet apskatīt objektu kopā!

Plašāk

“DÉJÀ VU”

Foto: publicitātes

Kur? Rīgas kanāls pie Bastejkalna

Multimediāls uzvedums ar ūdens ekrānu pilsētas kanālā sasaistīs pagātni, tagadni un nākotni. Projekta izpildījumā izmantotas hologrammas, ūdens efekti, kustības grafika un videografika, gaisma, lāzeri un muzikālais pavadījums, kā arī strūklaku horeogrāfija – strūklaka no animācijas ūdens virsmā pacelsies 20 metru augstumā.

Plašāk

Instalācija “Jūras briesmonis”

Foto: publicitātes

Kur? Elizabetes iela 61, pagalms pie kinoteātra “Splendid Palace”

Kinoteātra Splendid Palace pagalmā izveidota grafiska video projekcija par zemūdens pasaules dzīvi. Šis objekts varētu jo īpaši ieinteresēt jauniešus, kuri satraucas par planētu: instalācijas sauklis: "Aizsargāt, nedrīkst iznīcināt" vai "Aizsargāt nedrīkst, iznīcināt" - izvēlēties paši, kādu nostāju izvēlēties.

Plašāk

Instalācija “Jūras ceļi”

Foto: publicitātes

Kur? Latvijas Mākslas akadēmijas pagalms, Kalpaka bulvāris 13

Mākslas akadēmijas pagalmā no jūras konteinera tiek projicēti attēli – studentu, kuri apgūst mākslu Latvijā un Ziemeļvalstīs, kā arī Ziemeļvalstu profesionālo mākslinieku un komponistu darbi. Pirms parādīšanās Rīgas gaismas festivālā Ziemeļu mākslas konteiners ir ceļojis 3000 km caur Grenlandi un Skandināviju.

Plašāk

Interaktīva videoprojekcija “Pieskaries savām bailēm”

Foto: publicitātes

Kur? Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, fasāde no parka puses

Šķiet, ka instalācija izaicina mūs: vai spēsi? Ar interaktīvu stendu palīdzību objekta apmeklētājiem būs iespēja atdzīvināt Miķeļa Fišera sienāžus, ķirzakcilvēkus, citplanētiešus, reptiļus un citus spilgtus multimediju mākslinieka personāžus.

Plašāk

Interaktīvs gaismas īsuzvedums “Enerģijas dzimšanas stāsts”

Foto: publicitātes

Kur? Pulkveža Brieža iela 12

Uzveduma laikā ikviens var vērot elektroenerģijas dzimšanas procesu, bet īsuzvedumu starplaikos  apmeklētāji var digitalizēt savas enerģijas vilni, dalīties ar to un veidot digitālās enerģijas tīklu #nākotnesenerģijai.

Plašāk

Interaktīvs gaismas labirints “Krāso mani skaisti”

Foto: publicitātes

Kur? Kongresu nama priekšlaukums

Aizraujoša un viegla spēle ar pieciem krāsainiem skrejceliņiem. Dalībnieku acu priekšā ir gaišs ekrāns, kas pārraida “sacensības”.

Plašāk

Staro Rīga 2019: maršruts ģimenēm ar bērniem

Staro Rīga 2019: maršruts draugu kompānijai

Staro Rīga 2019: maršruts pilsētas viesiem

Staro Rīga 2019: maršruts romantiskajiem pāriem