Staro Rīga 2019: maršruts ģimenēm ar bērniem

13. Novembris, 2019

No 15. līdz 18. novembrim Rīgā norit starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Arī šogad mēs esam sagatavojuši piecus īpašus maršrutus visdažādākajiem festivāla apmeklētājiem. Ceļvedī ģimenēm ar bērniem mēs esam izraudzījuši spilgtas un aizraujošas gaismas instalācijas, kas ieinteresēs gan pašus mazākos festivāla apmeklētājus, gan viņu vecākus. Ar pilnu pasākumu programmu var iepazīties festivāla tīmekļvietnē.


“Gaismas mūzika #ARFA” ‒ gaismas un mūzikas arfa

Foto: publicitātes

Kur? Vecpilsētas iela 8А

Lāzera arfa ir interaktīva gaismas instalācija. Bērniem būs īpašs prieks par iespēju spēlēt “mūzikas instrumentu” – tiklīdz cilvēka pirksti pieskaras arfas lāzera stīgām, rodas skaņa.

Plašāk

“Bikibuka piedzīvojums”

Foto: publicitātes

Kur? Alberta laukums

Interaktīvu projekciju par grāmatas varoni Bikibuku var noskatīties, noklausīties un pat tajā piedalīties. Izdevniecības “Liels un mazs” grāmatu varonis aicina bērnus un vecākus doties līdzi ceļojumā – nofotografēties un nonākt kādā no grāmatu pasaulēm.  

Plašāk

Interaktīva lāzerprojekcija “Laika zīmju portāls”

Foto: publicitātes

Kur? Vērmanes dārzs

Instalācijas centrālais objekts ir laika portāls, ko veido parka kokos ievilkts interaktīvs lāzera tīkls ar īpašiem skaņas efektiem. Šeit visa ģimene var vērot mītiskas laika zīmes, kas reaģē un mainās atkarībā no apmeklētāju darbībām.

Plašāk

Videoprojekcija “Tu esi te… citur”

Foto: publicitātes

Kur? Vērmanes dārza estrāde

Šeit lielie un mazie festivāla apmeklētāji var ne tikai redzēt, bet arī pastaigāties pa krāšņu videoprojekciju – mūsu pilsētas interaktīvo karti. Reaģējot uz katru darbību, karte kustas un mainās.

Plašāk

Instalācija “Leļļu māja”

Foto: publicitātes

Kur? Elizabetes iela 81

Pastaigājoties pa pilsētu, jūs varat noiet garām šādai instalācijai – pasta pakomāti Elizabetes ielā pārvērtušies par īstu leļļu namiņu. Tā iedzīvotāji mīt dažādos stāvos, sazinās, dzīvo savu ikdienas dzīvi un gaida viesus – lielus un mazus.

Plašāk

Instalācija “Jūras briesmonis”

Foto: publicitātes

Kur? Elizabetes iela 61, pagalms pie kinoteātra “Splendid Palace”

Tajā pašā ielā, kur atrodas Leļļu māja, kinoteātra “Splendid Palace” iekšpagalmā ir grafiska videoprojekcija par zemūdens pasaules dzīvi. Instalācijas vēstījums ir  “Nosargāt, nedrīkst iznīcināt!” vai “Nosargāt nedrīkst, iznīcināt!” – komatu tajā ieliec pats! Tā ir lieliska iespēja runāt ar bērniem par ekoloģiju un vides aizsardzību.

Plašāk

Instalācija “Jūras ceļi”

Foto: publicitātes

Kur? Latvijas Mākslas akadēmijas pagalms, Kalpaka bulvāris 13

Mākslas akadēmijas pagalmā no jūras konteinera tiek projicēti attēli – studentu, kuri apgūst mākslu Latvijā un Ziemeļvalstīs, kā arī Ziemeļvalstu profesionālo mākslinieku un komponistu darbi. Pirms parādīšanās Rīgas gaismas festivālā Ziemeļu mākslas konteiners ir ceļojis 3000 km caur Grenlandi un Skandināviju.

Plašāk

Interaktīvs gaismas īsuzvedums “Enerģijas dzimšanas stāsts”

Foto: publicitātes

Kur? Pulkveža Brieža iela 12

Uzveduma laikā ikviens var vērot elektroenerģijas dzimšanas procesu, bet īsuzvedumu starplaikos  apmeklētāji var digitalizēt savas enerģijas vilni, dalīties ar to un veidot digitālās enerģijas tīklu #nākotnesenerģijai.

Plašāk

Interaktīvs gaismas labirints “Krāso mani skaisti”

Foto: publicitātes

Kur? Kongresu nama priekšlaukums

Aizraujoša un viegla spēle ar pieciem krāsainiem skrejceliņiem. Dalībnieku acu priekšā ir gaišs ekrāns, kas pārraida “sacensības”.

Plašāk

Staro Rīga 2019: maršruts draugu kompānijai

Staro Rīga 2019: maršruts jauniešiem

Staro Rīga 2019: maršruts pilsētas viesiem

Staro Rīga 2019: maršruts romantiskajiem pāriem