Speciālista komentārs: kāpēc ievu tīklkožu invāzija nav bīstama?

24. Maijs, 2018

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments šajā nedēļā saņem satraukuma pilnus iedzīvotāju zvanus un vēstules par ievu tīklkodes radītajiem bojājumiem. Saņemtas arī fotogrāfijas no Rīgas apkaimēm, kur kukaiņi ar izveidoto balto tīklojumu noklājuši visu koku un pat blakusesošos objektus.


Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes speciālisti paskaidro, ka ievās reizi 10 vai 20 gados savairojas ievu tīklkode, kuras kāpuri mēdz nograuzt ievām visas lapas. Lapu zaudējums kokam nav bīstams, nākošajā gadā ievas saplauks.

Ievu tīklkodes radītie postījumi nav patīkami, taču tie nav tik nopietni, lai apdraudētu kokus.

Kukainis ir izdarījis tikai lapotnes bojājumus, bet ievu saknes tas neskar. Tīklkode nav bīstama ne cilvēkiem, ne citiem kokiem. Apkarošana ar kontakta iedarbības preparātiem ir sarežģīta savītā lapu tīklojuma dēļ, jo tas pasargā kāpurus no augu aizsardzības līdzekļa iedarbības un padara insekticīda smidzinājumu neefektīvu.

Tīklkodes var ierobežot, rudenī savācot nokritušās lapas vai parādoties pirmajiem tinumiem (kāpuru izveidotajām ligzdām), mehāniski notraušot tās, savācot un iznīcinot.

Rīgas iedzīvotāji satraukti par ievu tīklkodes izplatību