Spāņu akcents starp zivju un sakņu paviljoniem

15. Marts, 2016

Sakņu paviljonā līdzās pārejai uz zivju paviljonu ir spāņu preču veikals – gaļas, desas, sieri, olīvas, eļļas, etiķi, vīni un citi augstas kvalitātes produkti no saulainās Spānijas.


„Strādāju Rīgas Centrāltirgū jau piekto gadu – mūsu grūtajos laikos tas ir daudz! Lepojos, ka esmu tieši šeit, jo Centrāltirgus – tā ir vēsturiska vieta, vieta paša Rīgas sirdī, kur vienmēr – jebkurā gadalaikā, jebkurā dienā ir daudz apmeklētāju. Pa šo laiku mūsu spāņu veikaliņam izveidojies arī savs pircēju loks. Nesen atvērām arī otru spāņu „stūrīti” Centrāltirgū – gaļas paviljonā”, stāsta spāņu veikala īpašnieks, spāņu izcelsmes kubietis Osmany Caceres Bello (viņa māte nāk no Spānijas, bet tēvs – no Kubas).

„¡Bienvenido!” (Laipni lūdzam!) – tā spāņi sagaida savus ciemiņus.

Spāņu veikals Centrāltirgū piedāvā vairāk nekā 100 dažādu produktu. „Visām gaumēm!” – turpina Osmany. „Protams, tradicionālais spāņu Hamons (vītināta cūkas pakaļkāja) – ārpus konkurences! Cilvēki pērk hamonu ļoti aktīvi, jo tas ir garšīgs un veselīgs, tā kā praktiski nesatur holesterīnu. Hamons ir ibēriešu virtuves pamats. Cūkas kāja tiek sālīta, žāvēta un vītināta stingri noteiktos apstākļos, kā rezultātā tiek iegūta viena no pasaulē iecienītākajām un populārākajām gaļas delikatesēm. Ir dažādu šķirņu hamons – atkarībā no cūkas gaļas kvalitātes un pat no tā, ar ko cūka tika barota. Protams, hamona cena arī svārstās un mēs piedāvājam hamonu, gan vidusslāņa pircējam, gan arī pircējam ar relatīvi zemu pirktspēju.

Plašā sortimentā ir arī olīvas, pirmā spieduma olīveļļa, cietais un puscietais siers… Pircēji labprāt nogaršo arī brīnišķīgo spāņu kafiju.spanijas stends jamon

Mēs sadarbojamies ar ģimenes pārtikas uzņēmumiem gandrīz no visiem Spānijas reģioniem. Šie uzņēmumi garantē kvalitāti un pieņemamu cenu.

Īpašs stāsts – spāņu vīni. „Atšķirībā no pārējām Eiropas valstīm, Spānijai ir raksturīga liela klimatiskā daudzveidība, ko ietekmē Vidusjūra, kalnu apvidi un Atlantijas okeāns. Līdz ar to, katrā reģionā ir savs vīns un mēs savā veikalā cenšamies piedāvāt gan baltvīnus, gan sarkanvīnus no visiem reģioniem. Pārsvarā, protams, tie ir sausie vīni, kuriem Latvijā ir liela piekrišana,” stāsta stenda īpašnieks.