Šoziem Mežaparkā būs iespējams šļūkt ar kamerām

26. Novembris, 2018

Tikko gaisa temperatūra stabili pieturēsies zem nulles, Mežaparka Lielajā estrādē tiks atvērts Ziemas parks. Estrādes teritorijā turpinās būvdarbi, tāpēc no ziemas atpūtas cienītāju izpriecām šajā sezonā būs pieejama tikai kameršļūkšana. Slidošana, slēpošana no kalna un distanču slēpošana estrādē pieejama pēc celtniecības darbu pabeigšanas, informēja slēpošanas trases "Žagarkalns" īpašnieks Juris Žagars.


Kameršļūkšana tiks nodrošināta estrādes daļā, kur netiek veikti būvdarbi. Celtniecības zona tiks norobežota ar žogu. Ieeja trasē tiks izveidota pie kalna pakājes; pergola un kāpnes, pa kurām skatītāji kāpj Dziesmu svētku koncertos, no parka apmeklētājiem drošības apsvērumu dēļ būs slēgtas ar augstu žogu – ziemas laikā pakāpieni var būt slideni.

Par prieku bērniem un pieaugušajiem organizatori veidos kameršļūkšanas joslas (atkarībā no šļūkšanas prasmēm), ierīkos pacēlājus. Sniegs nogāzē tiks veidots mākslīgi.

Slēpošanas biznesa īpašnieks ir pārliecināts, ka Lielā estrāde ir kā radīta ziemas sporta atpūtai, nepieciešams tikai piestrādāt pie tehniskajiem risinājumiem. “Kalns Lielajā estrādē ir ideāla vieta, lai ziemā vizinātos no tā lejā, tas nav pārāk lēzens vai pārāk stāvs. Tieši tas, kas nepieciešams, lai šļūktu ar kamerām vai mācītos slēpot. Rīgā tādu vietu vairs nav,” ir pārliecināts Žagars.

Starp citu, uzņēmuma apkopotie dati rāda, ka 82% apmeklētāju uz parku devušies tieši tāpēc, lai šļūktu ar kamerām. 

 “Ir ļoti būtiski atrisināt ūdens un elektrības piegādes jautājumus. Lai ielietu slidotavu un uz kalna nodrošinātu mākslīgo sniegu, ir nepieciešams ūdens. Ņemt to no Ķīšezera ir neefektīvi, jo tajā ūdens ir pārāk auksts, tas sasalst caurulēs ceļā no ezera līdz kalnam, tāpat sniegam būtu specifiska nokrāsa. Arī gruntsūdeņi nav piemēroti pārāk augstās temperatūras dēļ. Taču kā pagaidu variants nolemts ūdeni ņemt ar spices palīdzību,” skaidro Žagars.

Tieši šī iemesla dēļ šogad parkā nebūs slidotavas. Slidotavas ledus liešana ar dabīgu ledu ir samērā problemātiski pēdējos gados Rīgā novēroto laika apstākļu dēļ. Turpmākajos gados operators cer Lielās estrādes pakājē uzstādīt slidotavu ar mākslīgo ledu. Savukārt distanču slēpošanas trasi plānots izveidot ārpus parka robežām – Mežaparka mežā. Agrāk trase kopumā bija 800 metru gara.

 “Mēs esam pamanījuši, ka cilvēkiem nepatīk slēpot uz riņķi. Viņiem vairāk patīk trases ar skaistiem skatiem, kā, piemēŗam, slēpošanas trase Lucavsalā,” uzskata Žagars.

Šajā sezonā Ziemas parka teritorijā strādās kioski, kuros būs iespējams nopirkt siltus dzērienus un uzkodas, savukārt pergolā izvietotās tualetes tiks modernizētas: kabīnēs būs atsevišķa telpa, kur atstāt inventāru.

Kameršļūkšanas trasi varēs atvērt jau decembrī un tiek plānots, ka tā strādās līdz nākamā gada martam.