Šogad “Rīgas meži” atjaunos 400-450 hektārus meža

7. Februāris, 2018

Pašvaldības uzņēmums SIA “Rīgas meži” šogad plāno iestādīt 1,2 miljonus stādu apmēram 400-450 hektāru lielā mežu teritorijā. Lielu interesi par dalību koku stādīšanā izrāda parastie iedzīvotāji, tāpēc uzņēmums izskata iespēju pavasarī rīkot šo brīvprātīgo talku.


Aizvadītajā, 2017. gadā, uzstādīts rekords – “Rīgas meži” atjaunojuši 450 hektārus meža. Tas ir augstākais rādītājs visā uzņēmuma pastāvēšanas laikā. Kopumā tika iestādīti 1,3 miljoni koku stādu, no kuriem aptuveni miljons bija priežu stādi. Šogad uzņēmums plāno uzturēt mežu atjaunošanas tempu: plānots iestādīt 1,2 miljonus stādu 400-450 hektāru lielā teritorijā.

Interesanti, ka cilvēki paši izrāda iniciatīvu un ir gatavi koku stādīšanas procesā iesaistīties paši. “Personīgi saņemu šādus zvanus. Mēs saņemam arī e-pastā šādas iniciatīvas, ka cilvēki gribētu piedalīties koku stādīšanā. Visdrīzāk rīkosim vienu vai pāris mežu atjaunošanas pasākumu līdzīgi kā talkas, uz kurām organizēti aicināsim ierasties iniciatīvas paudējus,” atzīmēja “Rīgas meži” valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Šādi pasākumi, protams, ir jārīko organizēti, jo cilvēkiem, kuriem ir vēlme stādīt kokus, nav zināšanu, kā to darīt – brīvprātīgie ir jāapmāca un darbs jāveic profesionāļu vadībā. Šis nav tas gadījums, kad kokus stādīt individuālā kārtībā ir atļauts.

Mežu intensīvas atjaunošanas sezonā – aprīlī – maijā – cilvēkiem, kuri ir izteikuši vēlēšanos piedalīties koku stādīšanā, ir jāgaida uzaicinājums uz šo pasākumu.

Pašvaldības SIA “Rīgas meži” apgrozījums pērn sastādījis 18,4 miljonus eiro, 2016. gadā uzņēmums strāājis ar 14,95 miljonu apgrozījumu, ar 227 704 eiro peļņu.

“Rīgas meži” ir mežu apsaimniekošanas uzņēmums, kura pārvaldībā ir 62 000 hektāri meža un ir otrais lielākais mežu apsaimniekotājs pēc AS “Latvijas valsts meži”. Uzņēmumam “Rīgas meži” pieder arī sēklu plantācijas, kokaudzētavas, kokzāģētava “Norupe”, uzņēmuma pārvaldībā ir arī Mežaparks, Rīgas parki un dārzi.