Šodien iedzīvotāji varēs vērot gada spilgtāko zvaigžņu lietu

13. Decembris, 2017

Zvaigžņu lietus ir neticami skaista parādība. Decembrī Zemes iedzīvotāji debesīs varēs redzēt šī gada pēdējo zvaigžņu lietu - Geminīdu plūsmu. Kamēr decembra laika apstākļi ar sniegu nelutina, vērojot skaidras debesis, sniegpārslu vietā būs iespējams redzēt zvaigznes. 


Gaminīdi ir viena no lielākajām un skaistākajām meteoru plūsmām, kas redzama decembrī. Spilgtas krītošās zvaigznes būs redzamas līdz pat jaunajam gadam, bet zvaigžņu lietus lielākā intensitāte būs vērojama naktī no 13 uz 14. decembri. Tā ziņo NASA.

Geminīdi ir redzami no jebkuras zemeslodes vietas. Plūsma ir vienlīdz labi redzama gan ziemeļu, gan dienvidu puslodē. Tāpēc vienīgais, kas nepieciešams, lai varētu vērot šo parādību, ir skaidras debesis.

Īpašu spilgumu Geminīdu plūsmai piešķir lielais ātrums, ar kuru meteori ienāk atmosfērā - tie ir aptuveni 35 tūkstoši kilometru stundā. Arī meteoru sastāvs ļauj palielināt to spilgtumu. Astronomi saka, ka šogad plūsma būs vidēji aktīva. Ne vairāk kā 100 - 200 meteorītu stundā (pagājušo gadu rekords - 200 meteorītu stundā).

Tāpēc nepalaidiet garām šo parādību, jo nākamais šāda veida zvaigžņu lietus būs vērojams pēc vesela gada.