Sniegputenis Rīgā: kas jāņem vērā autovadītājiem un sabiedriskā transporta pasažieriem?

11. Janvāris

Pēc sinoptiķu prognozēm, šodienas sniegputenis Rīgā līdz vakaram pakāpeniski pārvērtīsies lietū, taču var turpināties arī tuvākajās dienās. Taču, kā informē pilsētas dienesti, satiksmes kustība pilsētas galvenajās ielās netiks skarta – uz ielām aktīvi strādā visas 34 sniega tīrīšanas tehnikas vienības.


Atzīmējam ka ziemas periodā ielas uztur 59 tehnikas vienības – 34 kompleksās sniega tīrīšanas un kaisīšanas mašīnas, 16 mašīnas ietvju tīrīšanai un kaisīšanai, 7 auto greideri, 2 sniega savākšanas mašīnas.

Atkarībā no nokrišņu daudzuma, sākumā tiks tīrītas maģistrālās ielas, kurās ir visintensīvākā satiksme vai kurās bieži kursē sabiedriskais transports, pēc tam – tilti un ceļu krustojumi. Pēc tam tiek tīrītas pārējās ielas.

Faktori, kas ietekmē ielu apsaimniekošanu sniega dienās:

  • sniega tīrīšanas tehnikas skaits – ja ir ļoti intensīvs un ilgstošs sniegputenis, tad ziemas tehnika ar visu uzreiz nevar tikt galā;
  • vienas tehnikas vienības maršruts vidēji ilgst 3 stundas;
  • pilnībā attīrīt braucamo daļu no sniega kārtas var ne agrāk kā 3 stundas pēc sniegputeņa beigām;
  • tehnika pārvietojas kopējā transporta plūsmā, tāpēc sastrēgumstundu laikā var likties, ka uz ielām neviens nestrādā;
  • autovadītāju prasmes;
  • automašīnu tehniskais stāvoklis, ziemas riepu esamība, utt.

Autovadītājus sniegputeņa laikā aicina būt uzmanīgiem pasliktinātas redzamības dēļ, lūdz ieturēt lielu distanci un izvēlēties ātrumu, kas atbilstošs laika apstākļiem.

Savukārt “Rīgas satiksme” brīdina pasažierus, ka laiks, kas tiek pavadīts ceļā, var būt ilgāks, nekā labos laika apstākļos. Un ar to ir jārēķinās! Sabiedriskais transports var kavēt, stāvēt sastrēgumos. Jo īpaši raksturīgi tas ir vakara stundās, kad cilvēki atgriežas no darba. Pašlaik par to, ka kaut kur Rīgā sabiedriskais transports būtu iestrēdzis sastrēgumos, informācija nav saņemta.