Skolēnu brīvlaikā aicina apmeklētlaikmetīgās mākslas izstādi RIBOCA1

19. Oktobris, 2018

Skolēnu rudens brīvlaika iestāšanās ir lielisks laiks, lai ne tikai atpūstos no skolas darbiem, bet arī to lietderīgi izmantotu, paplašinātu savu zināšanu un iztēles horizontus, iepazīstot laikmetīgās mākslas izstādi RIBOCA1. Uz izstādi tiek aicināti arī pirmsskolas vecuma bērni.


Biennāles apmeklējums bērniem tiek pārvērsts par īpašu piedzīvojumu, jo pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem ir sagatavotas īpašas darba burtnīcas (pieejamas RIBOCA norises vietās), kas aicina palūkoties uz mākslas darbiem no cita skatu punkta. Biennāles organizatori atgādina, ka bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas, kā arī par draudzīgu cenu iespējams iegādāties ģimenes biļeti.

RIBOCA1 galvenā norises vieta, Latvijas Universitātes bijusī Bioloģijas fakultātes ēka, kurā ik svētdienu pulcējas bērni un vecāki. Tā katru svētdienu, plkst. 11.00 tie vadīta īpaši bērniem pielāgota ekskursija, pēc kuras, no plkst. 12.00 līdz plkst. 15.00, seko radošā darbnīca mākslinieka vadībā.

21. oktobrī kā lielos, tā mazos puķu pasaulē ievedīs māksliniece Lote Vilma Vītiņa, iedvesmojot veidot pašportretus no padomju laika apsveikumu kartiņām ar ziediem kolāžas tehnikā. Noslēdzošajā darbnīcā un pēdējā biennāles norises dienā, 28. oktobrī, tiks veidoti jauni tēli un formas Ilzes Egles vadītajā darbnīcā „Dekonstruē un radi”. Dalības darbnīcās ir bez maksas, ekskursijā – ar derīgu izstādes biļeti.

Īpaši atzīmējot pēdējo norises nedēļu, RIBOCA1 norises vietas būs atvērtas apmeklētājiem arī pirmdien un otrdien, 22. un 23. oktobrī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 20.00. Taču, ja ir vēlme atgriezties kādā no norises vietām, lai vēl reizi aplūkotu savu mīļāko mākslas darbu, RIBOCA1 organizatori aicina izmantot pēdējo iespēju apmeklēt izstādi bez maksas  trešdien, 24. oktobrī, kad no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 visas norises vietas būs pieejamas bez ieejas biļetes.

Sīkāka informācija par izstādi, māksliniekiem, norises vietām un pasākumiem ir ērti apskatāma interneta saitē -- digital.rigabiennial.com un rigabiennial.com.