Skolēni tiek aicināti uz Ziemas Olimpisko festivālu Ērgļos

2. Februāris

No šodienas līdz 27. februārim skolas aicina reģistrēties Latvijas Sporta federāciju padomes mājas lapā.


Latvijas Skolu ziemas Olimpiskais festivāls (turpmāk – Ziemas festivāls) norisināsies no 2018. gada 2. līdz 3. martam. Festivāla ilggadējais pasākuma organizators Juris Titovs informē, ka sinoptiķu prognozes nesola sniegu februāra sākumā, turklāt sniega trūkuma dēļ skolēniem nav bijusi iespēja sagatavoties un trenēties. Tā kā sniegs un ledus Ziemas festivālā ir neaizstājams, tā norisi nolemts pārcelt uz martu, cerot uz ziemas sportam atbilstošiem laikapstākļiem.

Ziemas festivālā Ērgļos tiks noskaidroti labākie slēpošanā, snovbordā, biatlonā, slidošanā, hokejā, ziemas orientēšanās sportā, ragaviņu braukšanā, kērlingā, lielajā skolu stafetē un ziemas skriešanā ģimenēm.

Ziemas festivālā tiek aicināts piedalīties ikviens Latvijas skolēns vecumā no 10 līdz 19 gadiem. Par pieteikšanos Ziemas festivālam skolēnus aicina jautāt klašu audzinātājiem un sporta skolotājiem. Par dalībnieku pieteikšanu sacensībām ir atbildīga Latvijas vispārizglītojošo mācību iestāžu un arodvidusskolu vadība.

Ziemas festivāls ir balstīts uz Olimpiskajām vērtībām, godīgu cīņu un draudzību. Ziemas festivāla organizatorisko vadību nodrošina Latvijas Sporta federāciju padome sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību, sporta veidu federācijām un Viešūra kalnu.

Plānots, ka Ziemas festivāla dalībniekus sagaida ne tikai sporta aktivitātes, bet arī krāšņas atklāšanas un noslēguma ceremonijas.

Saskaņā ar Olimpisko tradīciju, tiks pacelts Olimpiskais karogs, dots Olimpiskais zvērests un iedegta Olimpiskā uguns.

Latvijas Skolu ziemas Olimpiskā festivāla mērķis ir popularizēt ziemas sporta veidus, sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicināt vispārizglītojošo skolu un pašvaldību iesaistīšanos Sekot aktualitātēm iespējams interneta vietnēs Instagram: @lsfp_lv; un Facebook: @lsfp.lv, Twitter: @LSFP_LV.

Latvijas Sporta federāciju padome aicina sportot un dzīvot fiziski aktīvu dzīvesveidu ziemā. Pievienoties Ziemas festivāla iespējams gan kā skatītājiem, gan sportojot un daloties ar piedzīvoto sociālajos tīklos ar mirkļbirkām “Ziemas Festivāls” un “BeActiveLatvia”.