Skolēni Juglā mēģina aizdedzināt blakus izglītības iestādei esošo mežu

11. Aprīlis, 2018

9. aprīlī neilgi pēc pulksten 19.00 pie Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieka, kurš ikdienā pilda savus dienesta pienākumus pie kādas Juglas izglītības iestādes, pēc palīdzības vērsās vairāki skolēni. Bērni norādīja uz blakus izglītības iestādei esošo mežu, kur bija aizdedzināta pērnā gada zāle. Uguns bija paspējis pārņemt aptuveni 10 kvadrātmetru lielu teritoriju.


Kopīgiem spēkiem liesmas ar ūdeni un smiltīm izdevās nodzēst. Pārrunu laikā skolēni norādīja uz zēnu, kurš kūlu aizdedzinājis.

Puika policistam apgalvoja, ka pa ceļam uz skolu atradis piecu litru kannu ar benzīnam līdzīgu šķidrumu. Zēns nolēmis kannu paslēpt zem lapu kaudzes. Vēlāk, ierodoties skolā, pastāstījis par savu atradumu citiem skolēniem un piedāvājis pēc mācību stundām turpat mežā kannas saturu izliet un aizdedzināt. Puika apgalvoja, ka kūlas dedzināšanā iesaistījušies divi citi skolnieki, jo pats vēlāk pārdomājis un atteicies dedzināt zāli.

Savukārt viens no kūlas dedzināšanā apsūdzētajiem skolniekiem apgalvoja, ka idejas autors nevis atradis kannu, bet gan to nozadzis no kādas netālu esošas tirdzniecības vietas. Pusaudzis kategoriski noliedza, ka būtu iesaistījies kūlas dedzināšanā, skaidrojot, ka ar citiem skolēniem no tāluma vērojuši zēna darbības līdz pamanījuši liesmas un izlēmuši ziņot policistam.

Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība, un policija turpina skaidrot precīzus notikuma apstākļus.