Sieviete salauž roku, nokrītot uz nenotīrīta trotuāra; mājas īpašniekam draud sods

7. Decembris, 2018

3.decembra vakarā Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem par kādu sievieti, kura vecpilsētā, nokrītot uz nenotīrītas ietves, salauzusi roku. Uz norādīto adresi nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes autopatruļa.


Kārtības sargi notikuma vietā konstatēja, ka ietve ir tikai daļēji attīrīta no ledus un sniega, kā arī tā nav apkaisīta ar pretslīdes materiāliem.

Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par nekustamā īpašuma pieguļošās ietves neattīrīšanu no sniega un ledus, kā arī pretslīdes materiālu nekaisīšanu. 

Maksimālais sods par šādu pārkāpumu fiziskām personām var sasniegt 350 eiro, bet juridiskām personām – 1400 eiro. Tāpat cietusī, pamatojoties uz noformēto protokolu, var vērsties tiesā par kaitējuma atlīdzību.

Atgādinām, ka īpašniekiem un pārvaldniekiem ir jānodrošina sniega un ledus tīrīšana no ēkai pieguļošajām teritorijām. Un tas ir jādara, lai izvairītos no nelaimēm.Pretējā gadījumā ir iespējami sodi, bet, ja ir cietuši kājāmgājēji – pat tiesvedība.

Lasiet arī:

Sniegs uz trotuāriem un jumtiem pilsētā: kas ir atbildīgs par to tīrīšanu

Sniegs manā pagalmā. Kam jātīra un cik bieži?