Sestdien norisināsies populārākās rogaininga sacensībās Baltijā - Rīgas pavasara rogainings 2019

19. Marts, 2019

2019.gada marts nebūs izņēmums tam, lai pavasari sveiktu ar vienu aizraujošu un sportisku piedzīvojumu pie jūras. Pareizi, Jūs nepārklausījāties – šajā pavasarī, Baltijas mērogā, populārākās rogaininga sacensības jeb Rīgas pavasara rogainings, sniegsies vēl tālāk, pāri lielpilsētas pakalniem un robežām, lai satiktos ar bangojošo jūru, tālākajā ziemeļu punktā – Ziemeļblāzmas apkārtnē, jau 23.martā!


Pavasara rogainingam aicināti pievienoties pilnīgi visi – sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari un kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, kā arī aktīvā dzīvesveida mīļotāji un arī vienkārši aktīvi cilvēki, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darbojoties. Rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe kurā sevi izmēģināt var jebkurš, jo, pirmkārt, dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un, otrkārt, distancē ir iespējams krāt tik daudz kontrolpunktus, cik paši uzskata par nepieciešamu. Īsumā par rogaingu var saukt – komandu skriešanas un orientēšanās sacensības brīvā dabā un lieliskā kompānijā. Un mēs neredzam nevienu iemeslu, lai 23.martā ar Tevi nesatiktos Rīgas pavasara rogainingā!

Ar ko šis Rīgas pavasara rogainings būs īpašs? Kā jau minējām iepriekš, mēs beidzot esam izlauzušies līdz jūras robežai un gatavi iekarot Ziemeļblāzmas apkārtni, kur šogad tiks dots starts sacensībām. Tālākais piedzīvojums mūs vedīs pāri Ķīšezeram – taisni smilšainajās Kalngales kāpās. Tāpat mums nāksies šķērsot 16.gadsimta Daugavas grīvu jeb tagadējo Vecdaugavu, pa ceļam iemetot aci kādā no cara armijas bunkuriem, kas paslēpušies Mangaļsalā.

Līdz ar šo sezonu esam veikuši arī dažas izmaiņas. Viens no 2019. gada jaunievedumiem ir jaunas vecuma grupas jauniešiem. Tagad junioru grupas būs ne tikai 6h, bet arī 2h un 4h distances. Tas noteikti kalpos kā iedrošinājums visiem, kuri uz rogainingu līdz šim noraudzījušies ar lielu skepsi, neesot pārliecināti par to vai 6h distance viņiem būtu pa spēkam. Veicot šādas izmaiņas esam nolēmuši arī, ka katras distances dalībnieki startēs nevis reizē, bet ar vienas stundas starpību jeb katrai grupai savs starta laiks. Kā arī rogaininga skrējiens ir kļuvis nedaudz garāks un būs 14-16km robežās, jeb apmēram 2h skrējiens. Tas dalībniekiem ļaus vairāk iepazīt rogaininga principus un būs nedaudz izaicinošāks.

Visas 5 sacensību distances: Rogaininga pastaiga (2h; ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 6 stundas.

Esam patiesi lepni, ka ar katru gadu Rīgas rogainings ar orientēšanos galvaspilsētas teritorijās kļūst arvien populārāks. Katru reizi dalībnieku skaits mērāms četru ciparu kombinācijā, jo uz sacensībām ierodas gan pašmāju orientēšanās entuziasti, draugu kompānijas, uzņēmumu kolektīvi, ģimenes ar bērniem, sportu un aktīvas atpūtas mīloši cilvēki un arī, protams, ārvalstu orientēšanās entuziasti. Jāatzīmē arī tas, ka ja rogaininga distancēs dalībnieki piedalās komandās, kuru jāveido ne mazāk kā diviem, bet ne vairāk kā četriem cilvēkiem, tad, piemēram, rogaininga skrējienā ikviens var piedalīties individuāli un startēt atbilstoši savam sagatavotības līmenim.

Mēs uzskatām tā – ja nepamēģināsi, tad arī neuzzināsi par cik lielisku piedzīvojumu var izvērsties pavisam parasta marta sestdiena. Tāpēc, nāc, piesakies un tiekamies jau 23.martā!

Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.rigasrogainings.lv