Septiņām Mangaļsalas mājām pašvaldība sakārtos kanalizāciju un ūdensapgādi

17. Oktobris, 2018

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments pašvaldībai lūdzis piešķirt 558 120 eiro, lai no nākamā gada varētu nodrošināt ūdens un kanalizācijas sistēmu pakalpojumus septiņu dzīvojamo māju iedzīvotājiem Mangaļsalā.


Departamenta vadītājs Anatolijs Aļeksejenko Mājokļu uz vides komitejas sēdē šodien skaidroja, ka Mangaļsalas apkaimes Albatrosu ielas rajonā esošo septiņu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un ūdensapgādi un kanalizācijas pakalpojumus līdz šim nodrošināja privātuzņēmējs SIA "Gamma-a".

"Augustā saņēmām informāciju, ka no nākamā gada janvāra viņi septiņas mājas plāno atstāt bez ūdens. Šajos namos dzīvo vairāk nekā 800 cilvēku, un mums ir nepieciešams nodrošināt ūdens un kanalizācijas urbumu izveidi," skaidroja Aļeksejenko.

Aļeksejenko norādīja, ka, balstoties uz likumu "Par pašvaldībām", pašvaldībām ir pienākums organizēt iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus neatkarīgi no tā, kā īpašumā atrodas dzīvojamais fonds. Līdz ar to departaments plāno izveidot ūdens dziļurbumu un nodrošināt notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas projektēšanas un izbūves darbus.

Ūdens dziļurbumu plānots ierīkot jau šogad, bet kanalizācijas funkcijas līdz martam tiks nodrošinātas ar pagaidu risinājumiem.