Senioru dienā īpašā ekskursija Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

26. Janvāris, 2018

Svētdien, 28. janvārī, plkst. 14.00 muzejs aicina visus interesentus uz Senioru dienas īpašo ekskursiju “Muzejs, Rīga, personības – kopā cauri laikiem”, kas veltīta Baltijā senākā muzeja - Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja 245. gadskārtai.


Ekskursija sāksies muzeja vestibilā, kur dalībnieki aicināti pulcēties, lai muzeja vēsturnieces - gides Irēnas Strēles vadībā dotos caur Rīgas Doma krustejas velvēm uz Rīgas Doma baznīcu apskatīt Rīgas ārsta, muzeja patrona Nikolausa fon Himzela apbedījuma epitāfiju, tad ceļš vedīs atpakaļ uz muzeju, kur ekskursija turpināsies izstādē "Doma muzejs Rīgā — templis zinātnei un mākslai".

Ekskursija sniegs iespēju iepazīt muzeja un Rīgas vēstures notikumus, kas ritējuši vienlaicīgi ar muzeja veidošanos - sākušies 1773. gadā, turpinās jau gadu desmitus un simtus - līdz šodienai, jo muzejs, tāpat kā Rīga, nekad nav un nevar būt gatavi.

Notikumu gaita vienmēr saistīta ar konkrētām personībām, kas tos raisījušas, veidojot Rīgas un muzeja dzīves realitāti – arī par to būs šīs Senioru dienas stāsts. Senioru dienas programmas apmeklētājiem – pensijas gadus sasniegušajiem, īpaši draudzīgā ieejas maksa: EUR 1,50, programmas īpašais piedāvājums - ekskursija dāvanā.