Šefpavāru lepnums: ar kādiem ēdieniem slaveni noteikti Rīgas restorāni?

16. Maijs, 2018

Rīga ir īsta gardēžu paradīze. Mūsu restorāni piedāvā ēdienus jebkurai gaumei un rocībai. Un šādu piedāvājumu ir ļoti daudz – no vienkāršiem un saprotamiem mājas ēdieniem līdz izsmalcinātiem augstās virtuves ēdieniem un tradicionālai dažādu valstu nacionālajai virtuvei. Mēs jūs iepazīstinām ar pieciem ēdieniem, ar kuriem lepojas noteikti Rīgas restorāni un pastāstām, ar ko tie ir interesanti un kā tiek pasniegti.


“Le Dome” (Miesnieku iela 4)

Šefpavāra lepnums: Alkšņu skaidās kūpināta stores fileja ar kartupeļu fondantu, saldo puravu un gurķu mārrutku mērci

Foto: publicitātes

Šim ēdienam restorāns izmanto vietējo stori, kas sākumā tiek marinēta, uzmanīgi nokūpināta un pēc tam pagatavota zemās temperatūrās, lai fileja saglabātos sulīga un maiga, bet pirms pasniegšanas tiek apcepta, līdz tiek iegūta zeltaina garoziņa. Fileja tiek pasniegta zem stikla kupola, kas pildīts ar alkšņu dūmiem. Viesu priekšā kupols tiek noņemts un delikātais zivs un alkšņu aromāts padara pasniegšanu efektīvu un pastiprina kulināro pieredzi. 

“International” (Hospitāļu iela 1)

Šefpavāra lepnums: Buļļa vaigs, cepināts krāsnī

Foto: publicitātes

Jau sešus gadus buļļa vaigi vēl joprojām ir viens no restorāna “International” populārākajiem ēdieniem. Kur slēpjas panākumu atslēga? Viss sākas ar teicamas kvalitātes gaļas izvēli. Pēc tam – ilgais pagatavošanas process. Vaigi 9 stundas tiek sutināti 95 grādu temperatūrā, šajā laikā pavārs sagatavo marinādi, kuras sastāvā ietilpst vairāk nekā 25 sastāvdaļas. Tāpat vairāk nekā 72 stundas tiek gatavota mērce, kas gatavošanas laikā tiek vārīta vairāk nekā 10 reizes. Ēdiens tiek pasniegts ar kartupeļu-selerijas biezputru, trifeļu eļļu un Recioto mērci

“Key to Riga” (Doma laukums 8a)

Šefpavāra lepnums: Cepās, cepās vien’ maz’ cuciņ’  (kūpināts cūkas stilbs)

Restorāna ēdienkartē īpaša vieta atvēlēta latviešu tradicionālajai virtuvei – uzkodām, salātiem, zupām, pamatēdieniem, desertiem, kā arī degustācijas izlasei, kurā iekļauti ēdieni, kas pagatavoti pēc senām Rīgas receptēm. Saraksts ir ļoti garš. Nosaukumi liks pasmaidīt ikvienam. Bet, ja vēlaties iepazīties ar vienu no raksturīgākajiem latviešu ēdieniem, pasūtiet ēdienu, kura nosaukums ir “Cepās, cepās vien’ maz’ cuciņ’”. Tas ir sātīgs un garšīgs kūpināts cūkas stilbs, kas tiek pasniegts ar kartupeļu biezeni, štovētiem kāpostiem un mārrutkiem.

“Steiku Haoss” (Tērbatas iela, 41/43)

Šefpavāra lepnums: Liellopa steiks, gatavots no 21 dienu izturētas Latvijas liellopa gaļas

Foto: publicitātes

Restorāns ar šo ēdienu lepojas. Pirmkārt, tas ir vietējais produkts. Un vēl gaļa tiek nogatavota 21 dienu sausā veidā pie +2-+4 grādu temperatūras, aptuveni 80% gaisa mitrumā ar Himalaju sāli. Šāda nogatavošana padara liellopa gaļu par īstu delikatesi: pateicoties tauku un proteīnu fermentācijas procesam, gaļa kļūst ļoti mīksta, maiga un iegūst intensīvu liellopa gaļas garšu, tā labi pārstrādājas un neizsauc smaguma sajūtu.

Foto: publicitātes

Un gaļa nogatavojas 21 dienu sausā veidā ar temperatūru +2 - + 4 grādi un mitrumu aptuveni 80% ar Himalaju sāls.

“COD Robata Grill Bar” (Tērbatas iela 45)

Šefpavāra lepnums: Hokkigai ar jūras ķemmītēm un šitake sēnēm

Foto: publicitātes

Hokkigai molusks ir slavena Japāņu virtuves delikatese ar īpašu garšu un neatkārtojamu tekstūru. Atšķirībā no ierastā pasniegšanas veida sašimi vai suši, restorānā COD to var baudīt kā neparastu uzkodu, kuru papildina jūras ķemmītes un japāņu šitake sēnes.


Riga.lv apskatos iekļauti tikai restorāni, kafejnīcas un bāri, kas ir Live Riga un Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) partneri. Apskati netiek publicēti komerciāliem nolūkiem.