Saulgrieži muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”

18. Jūnijs

No 19. līdz 21. jūnijam muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina izjust vasaras saulgriežu noskaņas, apskatot Jāņu zālēm rotātu dzīvokļa interjeru. Lai plašāk iepazītu jūgendstila laika estētiku un daudzveidīgās svētku svinēšanas tradīcijas, to papildina virtuālajā vidē www.jugendstils.riga.lv aplūkojamā svētku atklātņu kolekcija no muzeja krājuma. Atklātnes būs iespējams lejupielādēt nosūtīšanai elektroniski līdz 29. jūnijam.


Dabas motīvi un stilizēti augu valsts rotājumi ir nozīmīga jūgendstila interjera sastāvdaļa. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” viesistabas margrietiņu motīvs iedvesmo un ļauj just Latvijas pļavas vasarīgās noskaņas visu gadu. Zaļgano toņu gamma kamīntelpā ar kastaņu augļiem, priežu skuju motīvi ēdamistabā, rožu sārtā dvesma guļamistabā – to muzeja apmeklētāji iemīļojuši un sajutuši kā organisku dabas motīvu klātbūtni jūgendstila mājoklī. Tradicionāli svētku laikā muzejs tiek rotāts ar Jāņu zālēm – interjerā uzzied īstas margrietiņas un īrisi, smaržo meijas. Tās atgādina par saules ritējumu pretī savam augstākajam punktam un rosina apmeklētājus domāt par jūgendstila mīlestību uz dabu.
Jāņu tematikai veltītajā virtuālajā izstādē publicētas muzeja krājuma svētku atklātnes. Tās ļauj iejusties 20. gs. sākuma Līgo un Jāņu dienas noskaņās. Svētku norise nav iedomājama bez ugunskura, ziediem un dziedošiem Jāņu bērniem. Atklātnēs lasāmas tautas dziesmu un latviešu dzejnieku vārsmas, kas rada patiesu un sirsnīgu svētku noskaņu.

Atgādinām, ka mainīts muzeja darba laiks – no 22. līdz 24. jūnijam muzejs slēgts.

Foto: