Sākti remontdarbi Mazjumpravas muižā

14. Aprīlis

Klāt aktīvā būvdarbu sezona, un Rīgas Austrumu izpilddirekcija sākusi Mazjumpravas muižas un tai pieguļošās teritorijas infrastruktūras attīstības darbus. Martā veikta arheoloģiskā izpēte vienā no muižas kompleksa ēkām – bijušajā krogā, vēlāk saimniecības ēkas drupās.


Lai risinātu ar krasi pieaugošo muižas apmeklētāju plūsmas organizāciju saistītus jautājumus, aprīlī pie muižas sākti daudzfunkcionāla labiekārtota laukuma izbūves darbi. Laukumu paredzēts izmantošanai muižas teritorijā organizētu pasākumu laikā un ikdienā.

Darbu veikšanas laikā tiek ievēroti ārkārtējā situācijā uzņēmējiem noteiktie ierobežojumi, tostarp tiek kontrolēts, lai darbos, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai, netiktu nodarbinātas personas ar akūtiem elpceļu infekcijas simptomiem.

Iepriekš jau ir veikti Daugavas krastmalas labiekārtošanas darbi posmā no Dienvidu tilta līdz Rumbulai un, pēc iedzīvotāju ierosinājumiem, turpinās veloceliņa Rīgas centrs-Dārziņi izbūve. Patlaban muižas teritorijā ir vairāku ēku drupas, parka fragmenti un bijušo dzirnavu dīķis.