Sākās 27. Rīgas modes nedēļa

25. Oktobris, 2017

Šodien, 24. oktobrī tika atklāta 27. Rīgas modes nedēļa, kas līdz 28. oktobrim pulcēs vienkopus starptautisku modes sabiedrību Latvijas galvaspilsētā. RIGA FASHION WEEK laikā gaidāmas ne tikai Latvijas dizaineru modes skates, bet arī vairāki radoši un izglītojoši pasākumi, kas tiek organizēti, lai Rīgā svinētu modi un mākslu.


Šoruden RFW programma ietvers tādu Latvijas dizaineru modes skates kā Anna Led, Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Katya Katya, Natalija Jansone, Nóló, One Wolf, Talented, KULT, AntiStar, Bulichev, QooQoo, Aristocrat Kids unPaade Mode, kā arī ārvalstu dizaineru skates: BIRYUKOV (Krievija), Lena Lumelsky (Beļģija), DiLiborio (Itālija) un Diana Arno (Igaunija).

27. Rīgas modes nedēļas ietvaros tiek plānoti vairāki radoši pasākumi, viens no tiem – ievērojamajam modes namam Christian Dior veltītas izstādes „Dior” atklāšana Modes muzejā, Grēcinieku ielā 24. Izstādi varēs apmeklēt jebkurš interesents līdz pat 2018. gada 25. aprīlim.

RFW atklāšanas pasākums tiek organizēts sadarbībā ar BOLD Concept Store Mākslas un tehnoloģiju kvartālā “Sporta 2”. Zīmīgi, ka šī pasākuma laikā savu pirmo kolekciju prezentēs arī zīmols KULT, kas radies veikala BOLD Concept Store paspārnē. Tāpat atklāšanas pasākumā savu jauno kolekciju parādīs Atis Artemjevs.

Foto: publicitātes

Jau trešo gadu pēc kārtas, 25. - 26. oktobrī, Latvijā pulcēsies apakšveļas nozares profesionāļi – ražotāji, iepircēji un mediju pārstāvji – no Eiropas un Krievijas, lai piedalītos 3. starptautiskajā apakšveļas nozares forumā Lingerie Industry Forum in Latvia, uzzinātu nozares aktualitātes un jaunākās tendences, dibinātu kontaktus ar Latvijas ražotājiem kontaktbiržā un iepazītos ar Latvijas apakšveļas zīmolu jaunākajām kolekcijām modes skatē. Foruma galvenais organizators ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Foto: publicitātes

Šajā sezonā jaunā modes māksliniece Evija Šaitere ir sarūpējusi īpašu jaunajai kolekcijai veltītu izstādi-instalāciju „404”, kura tiks atklāta RIGA FASHION WEEK ietvaros un norisināsies VEF Kvartāla kultūras un mākslas telpā „Vasarnīcā”. Šo izstādi varēs apmeklēt ikviens interesents no 25.-28.oktobrim.

2018. gada pavasara-vasaras sezonai veltītās Rīgas modes nedēļas ietvaros tiek plānoti arī vairāki mediju un iepircēju pasākumi –  veikalā Paviljons notiks mediju pusdienas, kurās veikala dibinātāji pastāstīs par jauno projektu JAUNS, kurš veikala telpās apvieno zīmolus One Wolf, Talented un Paviljons Studio, kā arī gaidāma Le Chevalier Boutique prezentācija medijiem Kaļķu ielā 20.

Baltijas modes federācija, RIGA FASHION WEEK organizators, sadarbībā ar Itālijas vēstniecību Latvijā un Latvijas Mākslas akadēmiju 26. oktobrī plkst. 16.00-17.30 Latvijas Mākslas akadēmijā organizē pasaulslavenās Itālijas modes augstskolas Istituto Marangoni profesora Davide Petraroli atvērto lekciju par tēmu “Pro-aktīvie zīmoli: izšķiroša pieeja”. Uz atvērto lekciju Rīgā tiek aicināti visu augstskolu modes nodaļu studenti un citi interesenti, dalība ir bezmaksas.

Īpašu ballīti šīs Rīgas modes nedēļas ietvaros ir sagatavojusi Dace Bahmann, par ballītes norises vietu izvēloties Mākslas galeriju-bāru Apartment 22 (Ģertrūdes iela 22). Projekts A22 ir unikāla platforma mākslas sabiedrības pārstāvjiem un interesentiem, kas nodrošina informatīvas lekcijas, mācību seminārus, lai veidotu daudzveidīgu un krāsainu Rīgas radošās dzīves paleti un piepildītu to ar svaigām idejām. Laikmetīgās mākslas galerija A22 piedāvā iepazīties ar Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbiem, kā arī nobaudīt īpašus kokteiļus, kas ir organisks mākslas darbu papildinājums.

Foto: publicitātes

27. oktobrī BOLD Concept Store organizē RIGA FASHION WEEK dizaineru Showroom, savās telpās, Baznīcas ielā 18A. Šajā Showroom tiks pārstāvēti tādi Latvijas modes zīmoli kā Atis ArtemjevsAristocrat KidsCinnamon ConceptDace BahmannDeeply PersonalKULTOne WolfQooQoo un Talented. Showroom ir paredzēts iepircējiem no Latvijas un ārvalstīm, galvenokārt no Krievijas.

Rīgas modes nedēļas noslēgumā tiek rīkoti divi saviesīgi pasākumi. Pirmajā ar avangardu modes skati Skyline bārā uzstāsies jauna un talantīga dizainere Angelīna Antonova no Sanktpēterburgas ar savu modes zīmolu Angel A, savukārt otrajā – RFW ofciālajā klubā Coyote Lounge Club, viesiem būs iespēja vērot zīmola Reserved kolekcijas “RESERVED X KATE MOSS”, kas tapusi sadarbībā ar pasaulē slaveno supermodeli Keitu Mosu, modes skati.

Jau otro sezonu dizaineri, kas piedalās RIGA FASHION WEEK, sekojot pasaules tendencei "see now, buy now", 30. un 31. oktobrī nodrošinās ekskluzīvu iespēju iegādāties tērpus no tikko uz Modes nedēļas skatuves redzētajām kolekcijām savos veikalos vai studijās: Anna Led (Berga Bazārs, Dzirnavu 84), AntiStar (A. Pumpura 3), Bulichev (Z.A. Meierovica 4), Katya Katya (salons “6. Septembris”, Mucenieku 7), Natalija Jansone (Jāņa 3), NÓLÓ (t/c Spice, Lielirbes 29, un t/c Galerija Centrs, Audēju 16), One Wolf (Lāčplēša 10-4), QooQoo (Martas 8). Savukārt veikalā BOLD Concept Store (Baznīcas 18a) varēs iegādāties dizaineru Atis Artemjevs, Dace Bahmann, Deeply Personal un KULT 2018. gada pavasara-vasaras tērpus. Klienti, kurus uzrunās modes zīmola Talented skatē redzētie tērpi, tos varēs iegādāties jau modes skates laikā online veikalā www.talented.company un līdz pat 3. novembrim. Arī bērnu apģērbu zīmoli Artistocrat Kids un Paade Mode nodrošinās ekskluzīvu iespēju interesentiem veikt iepriekšpasītījumus jauno kolekciju tērpiem.