Sadarbībā ar Latvijas Vācu savienību domē atklās izstādi “Divās pasaulēs”

22. Janvāris

Otrdien, 22.janvārī, plkst.16.00 Rīgas domē, 2. stāva foajē tiks atklāta ceļojošā izstāde “Divās pasaulēs”. Izstāde, kas veltīta vācu mazākumtautībai 25 pasaules valstīs, tostarp vācu mazākumtautībai Latvijā, būs skatāma no 22. janvāra līdz 8. februārim.


Ceļojošā izstāde tika atklāta Vācijā, kur vācu mazākumtautības daudzveidība, vēsture un loma ir zināmas tikai nelielai daļai Vācijas iedzīvotāju. Izstāde jau ir pabijusi Dānijā, Polijā, Rumānijā, Slovākijā un Lietuvā, savukārt pērnā gada decembrī to varēja aplūkot Ventspilī. Pēc Rīgas tā dosies tālāk uz Igauniju, Ukrainu, Moldovu, Gruziju un Krieviju.

Izstādes centrālā tēma ir vācu mazākumtautības pastāvēšana mūsdienās un nākotnes perspektīva, kas atklātas caur vācu mazākumtautības biedrību aktuālo darbību – valodas izkopšanu, kopienas biedru izglītošanu, kultūras darbu, kā arī caur politisko un sociālkulturālo mijiedarbību starp attiecīgās valsts vācu mazākumtautību un Vāciju. 

Izstādē var iepazīt vācu kopienas migrācijas vēsturi katrā no valstīm. Izstādes mērķis ir rast atbildi uz jautājumu, kas ir vācu mazākumtautības identitāte.

Izstādi par vācu mazākumtautības vēsturi un mūsdienām 25 valstīs sagatavoja Vācu mazākumtautības darba grupa (Arbeitsgemeinschaft der Deutschen Minderheit, AGDM), ko 1991. gadā dibināja Eiropas tautību federālās savienības (Federal Union of European Nationalities, FUEN) paspārnē. Izstādes izveidi finansēja Vācijas Iekšlietu ministrija. Izstādi Rīgā rīko Latvijas Vācu savienība ar Rīgas domes atbalstu.

Ieeja izstādē - brīva.