Sabiedriskajā transportā būs kameras un “trauksmes poga”

17. Februāris, 2017

Ērts transports ir drošs transports. Tāpēc tuvākajā laikā daudzās Rīgas sabiedriskā transporta vienībās būs novērošanas kameras un „trauksmes poga”.


Videokontrole gan ārā, gan iekšā, ir papildus aizsardzība ārkārtas situācijās. Ar tām ir domāti ne tikai ceļu satiksmes negadījumi, bet arī kārtības pārkāpumi salonā – neadekvāti pasažieri vai, piemēram, kabatzagļi.

Jebkāda pasažieru miera apdraudējuma gadījumā vadītājs var nospiest īpašu trauksmes pogu, maksimāli ātri mobilizējot atbildīgos dienestus, kas nekavējoties dodas uz autobusu, tramvaju vai trolejbusu. Novērošanas kameras ieraksti tiks glabāti vismaz trīs diennaktis. Šī sistēma jau darbojas testa režīmā, un ir iegūti labi rezultāti. Šāds aprīkojums palīdz novērst sīkus pārkāpumus, ļauj tikt skaidrībā konfliktsituācijās, uzlabo drošību, līdz ar to pasažieri jūtas mierīgāk.

Pārbaudīs arī vadītāju – viņam būs obligāti jāiziet pārbaude ar alkometru tieši darba vietā. Ja ir fiksēti alkohola tvaiki vai šoferis atteicas no pārbaudes, aparāts raida signālu, un transportlīdzeklis tiks bloķēts. Pašlaik šāda sistēma darbojas jaunajos transportlīdzekļos.

Atgādinām, ka jau vairāk nekā divus gadus Rīgas sabiedriskajā transportā norit kampaņa "Traucē? Rīkojieties!", kuru uzņēmums “Rīgas satiksme” īsteno kopā ar Rīgas pašvaldības policiju. Ja transportā notiek kādas nekārtības (sēž cilvēki smakojošā, smērējošā apģērbā, kāds trokšņo vai uzsāk kautiņu), pasažierus aicina būt nevienaldzīgus un zvanīt policijai pa tālruni 110 vai ziņot transportlīdzekļa vadītājam. Tādā gadījumā tuvākā policijas ekipāža dosies uz transportlīdzekli un izsēdinās kārtības traucētājus.

Sīkāk par kampaņu var uzzināt šeit.

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm