Rudens krāsas un smaržas Rīgas Centrāltirgū

27. Septembris, 2016

Rīgas Centrāltirgus ir cilvēku pilns jebkurā gada laikā, jo šeit katrai gaumei atrodams jebkas. Taču katrai sezonai raksturīgi savi produkti. Septembra beigās tirgus ir pārpildīts ar āboliem – ne acu atraut! Letes ir nokrautas ar dīvainu formu ķirbjiem, bet pārdevēji skaļi aicina iegādāties pēdējos vietējos gurķus.


Foto: Nora Krevņeva

Zigurds pārdod dārzeņus, kas audzēti Ķekavā. Dažādu šķirņu tomāti, kukurūzas vālītes, zaļumi, nu parādās arī ķirbji, taču to galvenais laiks ir tuvāk oktobra vidum. „Mana sieva gatavo ķirbju biezeni, kuru es ēdu. Bet kopumā pret šo produktu es esmu vienaldzīgs,” – smaida Zigurds.

Foto: Nora Krevņeva

Imants no Iecavas pārdod krāsainos un baltos  galviņkāpostus, ābolus. „Ar sievu visu audzējam paši – kas nogatavojas, to vedam. Tagad palikuši tikai kāposti un āboli. Sieva ar mājas darbiem nodarbojas, es esmu šeit. Ar gadiem ir izveidojies pastāvīgo klientu loks, kas vienmēr nāk pie manis. Bet tā ir katram tirgotājam”, - stāsta Imants.

Foto: Nora Krevņeva

Taja no Bauskas piedāvā pagaršot svaigus vilkābeles augļus. „No tiem var gatavot uzlējumus, kas ārstē sirds slimības. Pie manis nāk cilvēki, pērk vairākus kilogramus un gatavo savus uzlējumus. Turklāt man ir arī pīlādži – meža, nevis dārza vai tie, kas aug parkos”, stāsta Taja. Pēc pārdevējas vārdiem, ja pagājušajā gadā dzērveņu bijis ļoti daudz, tad šoruden daba ar tām nelutina. Tomēr viņas lete priecē arī ar dekoratīvajiem ķirbjiem – mājas dekoriem rudenī.

Foto: Nora Krevņeva

Anete no Tukuma stāsta, ka pašlaik pienācis laiks, kad cilvēki iepērk kartupeļus lielos apjomos – veic uzkrājumus ziemai. „Populārākā šķirne ir „Vineta”, tāpēc, ka to labi var gan vārīt, gan cept, gan gatavot biezeni. Vēl labi pērk „Lauru” – tā nešķīst, tāpēc labi der salātiem un zupām”, - pastāsta Anete. Katrai šķirnei ir savas īpašības un pielietojums.

Mēs esam pārliecināti, ka pēc šo fotogrāfiju apskatīšanas jūs noteikti dosieties uz Rīgas Centrāltirgu. Galu galā šīs bildes ir vien maza daļiņa no tā, ko var atrast tirgū.