RPP aktuālie notikumi

11. Jūnijs

Rīgas pašvaldības policijā (RPP) no 3. līdz 9. jūnijam reģistrēti 3960 notikumi (no tiem 959 ar mobilās lietotnes palīdzību). Šonedēļ saņemti 226 iesniegumi no personām. Pavisam pagājušajā nedēļā RPP redzeslokā nonākušas 2266 personas, no kurām 200 aizturētas. Reģistrēti 1063 administratīvie pārkāpumi, no tiem 702 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu.


Šī bija pēdējā nedēļa, kad pašvaldības policija pievērsa uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei. Nedēļas laikā saņemts 31 izsaukums par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu (salīdzinājumam, maija sākumā tie bija vidēji 238 izsaukumi nedēļā). Tāpat pašvaldības policija veica 46 reidus par ierobežojumu neievērošanu. Apsekotas 1370 adreses un policijas redzeslokā nonākušas 122 personas, kura neievēro noteiktos ārkārtas situācijas ierobežojumus, policijas darbinieki ir sastādījuši 30 administratīvā pārkāpuma protokolus. Konstatēti tikai 27 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi.

Valstī noteiktais ārkārtas stāvoklis un tā neievērošana, diemžēl, neatceļ arī citus pārkāpumus. Tā 4.jūnija vakarā, Vidzemes policijas pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Pakalniešu ielu, kur transporta līdzekļa vadītājs, iespējams, alkohola reibumā mēģina savaldīt savu spēkratu. Kad autovadītājs ieraudzīja policijas auto, viņš paātrināja gaitu, bet auto apstājās, kad uzbrauca uz brauktuves atstātai riepai. Pie auto stūres atradās sieviete. Viņa paskaidroja, ka viņai vēl nav vadītāja apliecība, bet tieši šodien viņa izdomājusi iemācīties braukt. Arī automašīna bija bez savlaicīgi veiktas tehniskās apskates. Sarunas laikā no sievietes bija jūtama alkoholam raksturīga smaka. Kad ieradās Ceļu policijas darbinieki, vadītājai veica alkohola ietekmes pārbaudi izelpā, konstatētais reibums bija 5,22 promiles. Vadītāja nogādāta uz nopratināšanu policijas iecirknī.

Policijas darbā neiztikt arī bez audzinošiem gadījumiem. 7.jūnijā pulksten 20.30 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Ziepniekkalnu, kur norisinājās konflikts starp vairākām personām. Apstākļu noskaidrošanai uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā auto patruļa. Notikuma vietā likumsargi sastapa vienu no konfliktā iesaistītajām personām. Sieviete skaidroja, ka nesen sākusi strādāt par apkaimes sētnieci. Iepriekšējais sētnieks no darba ticis atlaists, pēc kā vairākkārtīgi mēģinājis jaunajai darbiniecei ieriebt. Iepriekš viņš pat esot izteicis draudus, pēc kā sieviete uzrakstījusi iesniegumu Valsts policijā. Vēlāk vīrietis ķēries pie citas taktikas – viņš vietējiem bērniem esot piedāvājis naudu, lai viņi piegružotu daudzdzīvokļu namu pagalmu. Sieviete sākotnēji pati devusies pie bērniem, kuri atklāti pastāstījuši par vīrieša piedāvājumu. Situācijas atrisināšanai nolemts izsaukt policiju.
Veicot pārrunas ar sētnieci, pie policistiem pienāca vēl pāris apkārtējo namu iedzīvotāji, kuri apstiprināja viņas stāstīto. Bijušā sētnieka atbildība administratīvās pārbaudes lietas ietvaros vēl tiks vērtēta.