RNP referente: ļauj, lai darbs tevi māca

5. Decembris, 2016

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” Finanšu pārvaldes vecākā referente Ieva Irbe stāsta par to, ar ko ikdienā nodarbojas, par ko sapņoja bērnībā, un kas darbā sniedz gandarījumu.


“Rīgas namu pārvaldnieks” iepazinu studiju praksē, vasaru pavadīju strādājot, nevis atpūšoties pludmalē. Prakses laikā Dokumentu pārvaldības nodaļā sāku apjaust darba apjomu, smagumu, kur no maziem uzdevumiem katram kolēģim pa vienam, rodas labs kopdarbs un iznākums, bet ar trim mēnešiem nekas nebeidzās - tā arī turpināju cītīgi strādāt. Šobrīd esmu SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” Finanšu pārvaldes vecākā referente.

Mana darba diena sākas visai agri. Bieži vien nāku agrāk, jo man patīk dienu uzsākt nesteidzoties - pakāpeniski pārskatīt dienas notikumu plānu pirms tā iemanījusies „uzņemt apgriezienus”. Pirmie “sarkanie karodziņi” manā e-pastā jau aizpilda pašu dienas sākumu, kamēr darba diena vēl nemaz nav sākusies,. Un tikai tad, malkojot rīta kafiju, baudot biroja gaisotni agrā rīta stundā, top „plāns”, rodas enerģisks spars ikdienas startam un lielajiem darbiem.

Foto: Riga.lv

Viens no maniem darba pienākumiem Finanšu pārvaldē  ir saņemto dokumentu plūsmas organizācija – darbs ar dokumentiem, un to pārvaldība - manuprāt, tas nav sarežģīti. Sarežģīti ir visu saplānot tā, lai visu varētu paveikt atbilstoši prasībām, paveikt to noteiktā laikā, pēc iespējas precīzāk. Darbs prasa ļoti daudz uzmanības, koncentrēšanos un tas ir laikietilpīgs process. Ikdienā, saņemot un organizējot dokumentu apriti, ir gadījies pamanīt visdažādākās kļūdas, kuras vieglāk ir pamanīt, lasot cita kolēģa sagatavotu darbu, nevis savu. Sagatavojot dokumentus, cenšos kolēģiem aizņemtajā dienas ritmā palūgt un ieteikt atpūtināt acis no datora, pārlasīt, iespējams, pielabot kādas nelielas drukas kļūdas manos sagatavotajos dokumentos Atpūtas brīdis un vērtīgs padoms, nekad nenāk par ļaunu.

Darbā visvairāk biedē steidzamas prioritātes darbi - tagad un tūlīt. Laika trūkums darba izpildei liek sevi steidzināt ar vien vairāk un vairāk, kā rezultātā darba iznākums var nebūt tāds, kādu kolēģi vai tu pats no sevis sagaidi. Visvairāk ikdienā neļauj norimt darba apjoms, kas neļauj atslābt ne mirkli. Ir gadījies kādreiz mazliet iekavēt kāda uzdevumu izpildi, bet nekad sev to nepārmetu, jo laiks rit ātri, un diena ir par īsu, lai spētu visu izdarītu. Bet ir labi, ja vari organizēt savu dienu pats, tas sniedz tev daudz priekšrocību.

Foto: Riga.lv

Darbs, manuprāt, nav sarežģīts, ja tev ir piemērota specialitāte, izglītība un prakse. Ikdienā darbu veicu ar augstāko atbildības sajūtu, jo mazākais lēmums, ko nākas pieņemt steigā var sagādāt virkni nepatīkamu un sarežģītu uzdevumu virkni.

Gandarījumu un tajā pašā laikā atvieglojuma sajūtu rada labs darbs, kas padarīts. Darbiem ražīgs nedēļas noslēgums. Ikdienā, ja esi ieguvis jaunas zināšanas un uzkrājis pieredzi, padara tevi bagātāku katru dienu.

Mani iepriecina ceļošana, brīvā laika pavadīšana ar saviem tuvākajiem cilvēkiem un ģimenes locekļiem. Brīvajā laikā patīk iejusties fotogrāfa lomā un noraudzīties uz pasauli no cita skatupunkta. Dažreiz caur lēcu un objektīvu šaurajiem leņķiem pasauli var saskatīt daudz krāšņāku, lielāku un citādāku, nekā to saskatām ikdienā. Arī sports darba dienu vakaros un brīvdienās atbrīvo no ikdienas uzkrātās negatīvās enerģijas un stresa.

Kādi bija tavi sapņi bērnībā, par ko tu vēlējies kļūt? Bērnībā vienmēr vecākiem sacīju, ka gatavojos studēt jurisprudenci un būšu advokāte, juriste, bet, laikam ejot, mainās prioritātes, vēlmes un iespējas. Bet, kas to lai zina, sapņi mēdz piepildīties!