RNP inženieris par darbu, cilvēkiem un kaķiem

8. Decembris, 2016

Deniss Prohodskis ir būvinžinieris, vada Rīgas namu pārvaldnieka Tehniskās pārvaldes Konstruktīvo elementu nodaļu. Intervijā ar portālu riga.lv viņš pastāstīja par savu darba pieredzi, vaļaspriekiem un par to, ar ko visvairāk lepojas.


Mana specialitāte ir būvinženieris. Jau mācoties skolā es sapratu,ka tehniskās zinātnes ir mana lieta, un pēc 12. klases beigšanas es iestājos Latvijas Lauksaimniecības universitātes Buvniecības fakultāte, savā dzimtajā pilsētā Jelgavā. Mācībās ieguldīju piecus gadus un miljardiem nervu šūnu.

Jau universitātes studiju laikā es sāku strādāt būvfirmā turpat, Jelgavā. Sākumā par tāmētāju, pēc tam par būvdarbu vadītāju. Pieņēmu darbā cilvēkus, iepirku materiālus, piedalījos iepirkumos. Veicām lielu un nopietnu objektu būvniecību, ar Eiropas finansējumu. Īsumā, uzzināju visu par būvniecības nozari.

RNP iecirknim „Daugava” bija nepieciešamas „jaunas asinis”. Mani uzaicināja, es vairākas nedēļas domāju, izpētīju namu apsaimniekošanas sfēru – likumus, nozares specifiku, izpētīju vēl sev nepazīstamu galvaspilsētas rajonu. Jo tas ir pavisam kaut kas cits – daudz dažādu mazāku, lokālu darbu. Es pieņēmu uzaicinājumu un kļuvu par šī iecirkņa galveno būvinženieri.

Foto: Riga.lv

Pateicoties atbildīgai pieejai darbam, sākās karjeras izaugsme. Pašlaik esmu RNP Tehniskās pārvaldes Konstruktīvo elementu nodaļas vadītājs. Konstruktīvie elementi ir sienas, pamati, jumti, pārklājumi, durvis, logi, un daudz kas cits. Īsumā, visas mājas daļas, izņemot vadus un caurules. Piemēram, 200 dzīvojamās mājās nākamajā gadā nepieciešams saremontēt jumtu, tas tiek iekļauts remontdarbu plānā un es organizēju darbu izpildi – vadu iepirkumus vai organizēju remontdarbus, kurus veic RNP celtniecības brigādes.

Es dažreiz skumstu pēc būvlaukumiem. Taču, ja atgriezīšos, tad ilgošos pēc māju apsaimniekošanas darbiem – tās ir tik dažādas sfēras, ka ir grūti salīdzināt.

Es lepojos ar to, ka piedalījos RNP celtniecības brigāžu izveidošanā. Pateicoties šai vienībai mēs varam operatīvi risināt problēmas un paveikt remontus ātrāk, lētāk un kvalitatīvāk. Ar uzņēmumiem, kas piedāvā pakalpojumus iepirkumu ietvaros visi procesi aizņem vairāk laika. Ar šīs vienības palīdzību mēs realizējam ļoti daudz dažādu darbu – kāpņu telpu, jumtu, lietus apmaļu,  ieejas mezglu remontus, bēniņu siltināšanas, soliņu uzstādīšanu pagalmos, un daudz ko citu.

Foto: Riga.lv

Es ļoti gribētu, lai vairāk iedzīvotāju apzinātos, ka māja pieder visiem dzīvokļu īpašniekiem. Balkoni ir kopīpašums, arī kāpņu telpas un logi, un vēl daudz kas cits. Kopīga atbildība, kopīgas finanses. Ja visi iedzīvotāji to saprastu, RNP darbiniekiem neaizietu tik daudz laika un enerģijas, lai paskaidrotu elementārus pamatjēdzienus – „tas ir jūsu kopīpašums”, „jāremontē kopīgiem spēkiem un finansēm”, un tā tālāk.

Manā darbā gandarījumu sniedz uzdevumu izpildīšana. Piemēram, trīs mēnešus nodarbojos ar kādu noteiktu jautājumu, problēma tiek atrisināta, un, lūk, minūtes laikā viss nonāk līdz pozitīvam rezultātam. Šādos brīžos tu jūti, ka pēdējos trīs mēnešus tu neesi veltīgi pūlējies un cītīgi strādājis.

Darbs ir ļoti grūts un tā ir daudz. Bieži tas aizņem arī manu personīgo laiku – aizbraucu mājās, ātras vakariņas, uzvāru tēju, ieslēdzu datoru un turpinu strādāt.

Foto: Riga.lv

Mans hobijs – galdniecības darbi. Ieslēdzos savā garāžā un sāku zāģēt, urbt, līmēt, lakot – tikai es, instrumenti un materiāli. Atpūšos no telefona zvaniem, sarunām un sapulcēm. Galdniecību es nekad neesmu mācījies – es pats visu sapratu, uzzināju un izmēģināju. Es taču esmu inženieris – tikai jāieslēdz loģika! Veidoju mēbeles, interjera priekšmetus, putnu barotavas un visu, ko pats izdomāju vai kas nepieciešams saimniecībā.

Ļoti daudz apceļoju Latviju. Mūsu valsts nav maza, kaut gan, ja skatās uz pasaules karti, tad tā ir niecīga. Braucu gan uz lielajām pilsētām, populāriem un zināmiem tūrisma objektiem, gan maziem ciematiem, kur arī ir, ko apskatīt. Vieta, kur es vienmēr vēlos atgriezties ir „Valmiermuižas” alus darītava. Tur ir ļoti skaisti, jo īpaši vasaras vakaros. Es alkoholu praktiski vispār nelietoju, taču tur vienmēr nopērku svaigu alu un vedu mājās. 

Savas dzīves laikā vēlos uzbūvēt māju, apbraukāt Eiropu un pabūt Japānā, izlēkt ar izpletni.

Mani trīs kaķi pašlaik dzīvo pie vecākiem. Pašam vecākajam, kuru sauc Keša, ir jau 16 gadi. Es nācu mājās no skolas un atradu izbadējušos kaķēnu. Nevarēju paiet garām, aiznesu viņu mājās. Tagad esmu pārvācies no Jelgavas uz Rīgu, tā ir ērtāk. Taču dzīve bez kaķa nav tā – es baroju un noglaudu arī tos kaķus, kas dzīvo pagalmā. Ja iespējams, kad atrodos Rīgas domē, ieeju ciemos pie Kuzjas un Mura.