RNP iecirkņa vadītājs: kā es jums varu palīdzēt

1. Novembris, 2016

Pašvaldības uzņēmumam  „Rīgas namu pārvaldnieks” ir septiņi iecirkņi, pateicoties kuriem iespējams ātrāk un efektīvāk risināt jautājumus, kas saistīti ar māju apsaimniekošanu. Iecirkni „Jugla” vada Aleksandrs Pavlovskis, kas intervijā portālam riga.lv pastāstīja, kā tas ir – vadīt iecirkni, kādi jautājumi tiek risināti katru dienu un ar ko viņš nodarbojas brīvajā laikā pēc darba.


Pastāstiet par savu darba dienu, ar ko nodarbojaties, kā tā tiek pavadīta.

Labs vadītājs ir tas, kas dod uzdevumu, bet nemulsina savus padotos. Piemēram, jāizved atkritumu kalns. Es daru tā, lai darbiniekam šī uzdevuma veikšanai būtu visi priekšnosacījumi. Ja nodarbosies ar sīkumiem un iedziļināsies katrā nevajadzīgā lietā, nepietiks ne laika, ne spēka. Galvenais ir radīt darba apstākļus, ko es arī daru. Autoritāti no saviem padotajiem var iegūt ar profesionalitāti, prasmi strādāt un attiekties pret cilvēkiem ar cieņu. Ja skrūvi piegriež par stingru, tā pārlūzt, kā zinātnē par materiālu pretestību. Vadītājam ir jāprot nepiegriezt pārāk stingri, bet, ja tas ir izdarīts, jāprot palaist vaļā. Nedrīkst radīt nepatiku no savu padoto puses.

Vai tas nozīmē, ka jums ir draudzīgs kolektīvs?

Gadās, ka divi cilvēki nespēj viens ar otru strādāt. Bet, ja viņiem tiek piedāvāts cits kompanjons, viss strādā. Mums nav intrigu un savstarpēja naida vienam pret otru. Es šajā iecirknī strādāju 13 gadus un pirmos divus gadus man šis darbs nepatika – bija sadrumstalots kolektīvs, taču es to izlaboju.

Foto: Diāna Spiridovska

Vai kolektīvs pavada laiku kopā?

Jā dzimšanas dienas, vārda dienas – mēs apsveicam viens otru. Visi mūsu ārpusdarba pasākumi notiek bez alkohola, jo es uzskatu, ka iedzeršana tikai sašķeļ, nevis vieno. Esmu beidzis mūzikas skolu, ļoti labi spēlēju akordeonu. 8. martā ar vīriešiem sapulcējamies, iemācāmies dziesmas un sniedzam kolektīva sievietēm muzikālu apsveikumu.

Kā jūs pavadāt savu brīvo laiku ārpus darba?

Trīs reizes nedēļā apmeklēju baseinu, nopeldu kilometru. Dzīvoju Garkalnē, privātmājā. Man patīk strādāt dārzā, kur audzēju puķes, labiekārtoju savu zemes gabalu. Man ļoti patīk braukt ar laivu pa ezeru, makšķerēt. Sezonas laikā es dodos uz mežu lasīt mellenes un sēnes.

Foto: Diāna Spiridovska

Vai pie jums bieži ierodas apmeklētāji ar sūdzībām un problēmām?

Mums ir augsti specializēti profesionāļi, kas cenšas palīdzēt ikvienam, kas pie viņiem vēršas. Gadījumā, ja viņi nespēj atrisināt kādu jautājumu, tad viņi dodas pie manis un mēs kopā to atrisinām. Bet, kas attiecas uz apmeklētājiem, pirmais jautājums, kuru es uzdodu  „kā es jums varu palīdzēt?”. Un, ja manos spēkos nav viņam palīdzēt, ja jautājums nav namu apsaimniekotāja pārziņā, cilvēks parasti aiziet ar mierīgāku prātu – es paskaidroju, pie kā viņam ir jāvēršas.