Rīt Kalnciema kvartālā - tirdziņš un latviešu galda spēles

4. Janvāris

5. janvārī plkst. 10.00-16.00 Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgū visi jaunas apņēmības pilnie gaidīti nesteidzīgi izvēlēties veselīgus dižpārdokļus un latviskos brīnumlīdzekļus imunitātes stiprināšanai. Savukārt bērni un pieaugušie varēs paslēpties no ziemas spelgoņas mājīgajā Kalnciema kvartāla galerijā un uzspēlēt galda spēli bingo, kur ierasto skaitļu vietā būs latviešu zīmes.


Tie, kas jaunajā gadā vēlas iekļaut ēdienkartē veselīgus produktus, tirgū atradīs dabīgus sīrupus un sulas, bioloģisku medu, lauku pesto, svaigi ceptu rudzu un griķu maizi, kaņepju izstrādājumus un citus spēcinošus labumus. Restorāns „Māja” uz dzīvās uguns pagatavos īstu uzbeku plovu, un „Sidrabjērs” cienās ar bagātīgu zupu harčo un jēra burgeriem.

Plkst. 12.00-15.00 aicinām uzspēlēt galda spēli bingo kopā ar skolēnu uzņēmumu „Māras līkloči”, kuru spēle balstās uz latviešu zīmju apguvi un izpratni. Spēles izveidotājas ir Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 11.c1 klases audzēknes. Uz kartītēm ir norādīti zīmju nosaukumi, paskaidrojumi un ilustrācijas, bet uz kauliņiem ir tikai latviešu zīmju ilustrācijas. Velkot pa vienam kauliņam ārā no maisiņa, uz savas kartītes būs jāatrod pareizā zīme un jāaizsedz. Lai aizraujoši pavadītu tumšos ziemas vakarus, šo galda spēli būs iespējams arī iegādāties.

Plkst. 12.00-15.00 notiks galda stāstu jeb lomu spēle "Jūrmalzemes stāsti" (ar teātra elementiem) visai ģimenei. Vai esat kādreiz lasījuši stāstu vai skatījušies filmu, domājot - te vajadzēja citādi? Spēle "Jūrmalzemes stāsti" tieši tam ir domāti! Gribat izmēģināt turpinājumu Karlsona, Vinnija Pūka, "Skroderdienu" varoņu vai jebkura cita stāsta, lugas vai filmas varoņu gaitām? Laipni lūdzam! Ja teiksiet, ka neprotat sacerēt stāstus – šīs spēles noteikumi šo procesu atvieglo un iedvesmo. Piedalīties gaidīti visi, kas jau apguvuši lasītprasmi.


Dalība bez maksas!