Rīgas Zooloģiskajā dārzā atvērts atjaunotais karantīnas bloks

11. Janvāris, 2018

Pagājušā gadsimta beigās Rīgas Zooloģiskajā dārzā tika nojaukta morāli un fiziski novecojusi ēka, kurā dzīvnieki tika turēti karantīnā. Tā rezultātā slimi, ievainoti, pamesti un konfiscēti eksotiskie dzīvnieki, kā arī savvaļas dzīvnieki īslaicīgai uzturēšanai tika izvietoti atsevišķās telpās visā zooloģiskā dārza teritorijā. Šogad situācija mainījusies uz labo pusi – 10. janvārī tika svinīgi atklāta atsevišķa karantīnas teritorija, kuras vietā kādreiz atradusies dārznieka mājiņa.


Nav noslēpums, ka zooloģiskajā dārzā nonāk ne tikai savvaļas dzīvnieki ar traumām, bet arī citu zooloģisko dārzu dāvinātās dzīvās būtnes. Bieži vien tie var būt gan eksotiski mājas mīluļi, no kuriem dažādu iemeslu dēļ ir atteikušies bijušie saimnieki. Lai pasargātu gan jaunos, gan jau esošos zooloģiskā dārza iemītniekus (piemēram, no iespējamām infekcijām, kas ienākušas no ārpasaules), ikviens jaunais dzīvnieks noteiktu laiku pavada veterinārajā karantīnas blokā. Šeit ieeja atļauta tikai apkalpojošajam personālam un veterinārārstiem.

Foto: Riga.lv

Modernā ēka, kurā ierīkota jauna ventilācijas sistēma un klimata kontrole, sastāv no vairākiem blokiem un plaša pagraba. Šeit ir arī būri lieliem dzīvniekiem un putniem ar dubulto drošības sistēmu, kā arī voljēri ar baseiniem un īpaši temperatūras režīmu abiniekiem, un atsevišķas telpas bijušajiem mājdzīvniekiem, kuri ir zaudējuši saimniekus.

Foto: Riga.lv

Pašlaik karantīnas blokā mitinās šādi faunas pārstāvji: pitons, kas ievests no Rēzeknes vidusskolas, vairāki bruņurupuči, ausainās pūces, jenots, degunlācītis, ezis, šinšilla, dekoratīvā žurka, trusis, kā arī bebrs Čapiņš, kurš žurnālistu vizītes laikā ar lielu apetīti mielojās un pozēja ikvienam.

Foto: Riga.lv

Teritorija labiekārtota pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda līdzekļiem. Tagad tā atbilst visām nepieciešamajām veterinārajām normām. Remontdarbi tika veikti kopš 2016. gada beigām.