Rīgas Zooloģiskais dārzs cīnās par 11 ronēnu dzīvībām

2. Aprīlis, 2019

Rīgas Zooloģiskais dārzs ir uzstādījis kārtējo rekordu. Taču šoreiz tas ir rekordliels skaits zoodārzā nogādātu ronēnu ar dažādiem ievainojumiem. Suņu kodumu un citu traumu dēļ Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti ir pieņēmuši lēmumu par 16 ronēnu tā saucamo hospitalizāciju.


Kritiska stāvokļa dēļ tika pieņemts lēmums piecus zīdītājus iemidzināt. “Par atlikušo 11 ronēnu dzīvībām norit cīņa,” portālam Riga.lv pastāstīja Rīgas Zooloģiskā dārza sabiedrisko attiecību speciālists Māris Lielkalns.

Taču nevajag satraukties: roņu populāciju neviens neapdraud. Šo dzīvnieku, jo īpaši – mazuļu vecumā līdz vienam gadam – mirstība ir dabā iekārtota.

Atgādinām vēlreiz:

Ja krastā sastopat ronēnu, kuram varētu būt nepieciešama palīdzība, nekādā gadījumā neejiet tam klāt! Ja staigājat ar suni, tad labākais, ko darīt, ir neļaut četrkājainim traucēt guļošajam roņu mazulim. Ja ronēnu ļoti gribas nofotografēt, centieties to darīt no pēc iespējas lielāka attāluma. Vislabākajā gadījumā – lieciet dzīvnieku mierā. Gadījumā, ja ir aizdomas, ka ronēns ir ievainots, zvanot pa tālruni 29198590 var izsaukt Dabas aizsardzības pārvaldes inspektorus. Jāatceras arī par to, ka roņi ir ļoti spēcīgi un izveicīgi dzīvnieki, kuri var ļoti sāpīgi iekost.

Pašlaik Dabas aizsardzības pārvalde noslēdz Roņu aizsardzības plāna izstrādi, bet jau maijā noritēs šī dokumenta kārtējā publiskās apspriešanas sērija.

Tajā pašā laikā Latvijas zvejniekus satrauc roņu populācija Baltijas jūrā. Ir iespējams, ka šie dzīvnieki bojā tīklus un apēd daļu loma. Tāpēc zvejnieki jau runā par to, ka nepieciešams atļaut roņu izšaušanu.

“Pašlaik sarunu par licenču izsniegšanu roņu izšaušanai nav, arī iesniegumus par zīdītāju izšaušanu šajā sezonā neviens nav iesniedzis,” portālam Riga.lv skaidroja Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts Valdis Pilats.

Foto: publicitātes