Rīgas zooloģiskais dārzs aicina novērot dzīvnieku barošanu

10. Jūlijs, 2019

Rīdziniekus un pilsētas viesus visas vasaras garumā aicina novērot dzīvnieku barošanu Rīgas zooloģiskajā dārzā. Nīlzirgi, lemuri, žirafes un daudzi citi zoodārza iemītnieki aicina viesus pavērot, kā viņi ietur maltītes katru dienu no plkst. 11.30 līdz 14.15. Barošanas laikā apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par to, ko katrs dzīvnieks ēd zooloģiskajā dārzā un dabā, kā arī dzirdēt stāstus par to, kas notiek voljēros pusdienu laikā.


Vērot barošanas procesu var no plkst. 11.30 līdz 14.15 katru dienu līdz 31. augustam. Šogad demonstrāciju programma iekļauj ne tikai nīlzirgu, žirafu, ziemeļbriežu un ronēnu barošanu, bet arī vairākas citas sugas:

  • plkst. 11.30 tiek baroti tapīri un kapibaras;
    plkst. 12.15 pusdienu porciju saņem vesela virkne pie Terārijas ēkas vasarnīcu kompleksā mītošie dzīvnieki - mazie pērtiķīši kalitriksi, čaklie rakņātāji surikati, skaņie papagaiļi un neparastie degunragputni;
    visās dienās, izņemot pirmdienas, plkst. 13.15 maltīte publiski tiek pasniegta Indijas dzeloņcūkām. Savukārt pirmdienās šajā laikā jāsteidzas pie lauvām. Jāteic gan, ka zvēru karalis visai aizdomīgi raugās uz apmeklētājiem, kas vēro viņa pusdienošanu;
    noslēgumā pēc roņu priekšnesuma plkst. 14.00, zivju porciju saņems arī mazie ronēni, kas šogad lielā skaitā novārguši un ievainoti atceļoja no Latvijas piekrastes.

Šādas publiskas dzīvnieku barošanas demonstrācijas tiek rīkotas, lai rādītu un stāstītu apmeklētājiem, ko katrs dzīvnieks ēd, kādēļ viņam cita veida barība ir nepiemērota. Apmeklētājus aicina nebarot dzīvniekus, jo tie saņem pietiekamu daudzumu sabalansētas barības. Neskaitāmie liekie kumosi rada problēmas mūsu iemītnieku veselībai.