Rīgas zoodārzs: nāciet apskatīt lielausu lapsas

14. Maijs

Feneklapsas (Vulpes zerda) ir mazākie suņu dzimtas pārstāvji, kas dabā sastopamas Ziemeļāfrikas tuksnešos un pustuksnešos. Tās ir pielāgojušās dzīvei tuksnesī un sastopamas praktiski tikai sausos, smilšainos rajonos. Feneklapsas nu apskatāmas Rīgas zoodārza āra voljērā!


Mazās lapsiņas ir visēdāji - medībās dodas naktī un barību lielākoties iegūst rokot. Pārtiek no grauzējiem, ķirzakām, kukaiņiem, putniem un to olām. Svarīga barības daļa ir tuksneša augi, ar kuriem arī uzņem organismam nepieciešamo šķidrumu – zālaugi, saknes, augļi un ogas. Medībās ļoti nozīmīgas ir lielās ausis, kas ļauj tumsā saklausīt grauzēju skraidīšanu alās un lielu kukaiņu pārvietošanos pa smiltīm. feneklapsas nu apskatāmas Rīgas zoodārza āra voljērā!

Paziņojums par mājaslapas www.riga.lv sīkdatnēm ar norādēm uz mājaslapas sadaļu par sīkdatnēm, to pielietojumu un piekrišanas / piekrišanas atsaukšanas norādēm

Šīs mājaslapas pārzinis ir nodibinājums “Riga.lv”. Lietojot šo mājaslapu, Jums ir iespēja pieņemt mājaslapas sīkdatņu izveidošanu un iespēja attiekties no mājaslapas sīkdatņu izveidošanas (ja vien Jūsu pārlūkprogramma nav iestatīta nepieņemt sīkdatnes). Jums jāņem vērā, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija par mājaslapas veidotajām sīkdatnēm apskatāma šeit.

Sīkdatnes šajā mājaslapā var viegli akceptēt vai noraidīt, izvēloties vienu no šīm saitēm.