Rīgas Zoodārzs aicina zeltaino šakāļu meklējumos

18. Jūnijs, 2019

Latvijas daba un tās dzīvnieku valsts vienmēr ir bijusi ļoti mainīga. Vienas sugas izzudušas, bet citas ieradušās un palikušas šeit uz patstāvīgu dzīvi.


Ne katrs zina, ka vēl salīdzinoši nesen Latvijā nevarēja sastapt ne paugurknābja gulbjus, pat baltais stārķis un pelēkais zaķis zināmā mērā uzskatāmi par ienācējiem mūsu dabā.

Teju vai ik gadu mēs uzzinām par kādu jaunu invazīvu dzīvnieku sugu, kas noķerta vai redzēta Latvijas mežos, pļavās vai ūdeņos. Nu arī zoodārzā varēs aplūkot daļu no mūsu dabas jaunpienācējiem - mūsu jaunajiem kaimiņiem.

Jau vairākus gadus par pilntiesīgu Latvijas dzīvnieku var uzskatīt arī no dienvidiem ienākušo zeltaino šakāli. Nu seši šīs sugas pārstāvji ir arī Rīgas zoodārzā - atceļojuši no Bergenas zoodārza Holandē un paslēpušies pašu izraktā alā pārbūvētajā kādreizējā vilku mītnē. Šakāļi tik labi iejutušies plašajā aplokā, ka par viņu klātbūtni liecina vien ik dienu pazudusī gaļa un kaudzītes no tā, kas paliek pāri pēc gaļas apēšanas...

Zoodārza vadība gan cer, ka tik bezatbildīga attieksme pret tiešo pienākumu veikšanu nebūs mūžīga un dzīvnieki arī dienā izlīdīs no alas, lai Latvijas ļaudīm tomēr būtu iespēja apskatīt zeltainos šakāļus ne tikai uz informatīvā stenda pie ekspozīcijas skatu laukuma.

Gaidot šo brīdi, zoodārzs pat ir gatavs izsludināt balvu - gada abonementu ģimenei, tam apmeklētājam, kuram pirmajam izdosies nofilmēt vai nofotografēt zoodārza noslēpumainākos iemītniekus - zeltainos šakāļus.