Rīgas zoodārzā pirmo reizi aplūkojami kailie smilšracēji

21. Decembris, 2017

Ceturtdien, 21. decembrī  Rīgas zoodarzā notiks Terārija ēkas iekštelpu ekspozīciju atklāšanas pasākums. Noslēdzies vēl viens posms Terārija ēkas rekonstrukcijā - jaunas un labturības prasībām atbilstošas mītnes ieguvuši 5 sugu dzīvnieki: starp viņiem -  kailie smilšracēji, kuri ir pirmo reizi aplūkojami Rīgas zoodārzā!


Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina uz Ziemas naktīm

Jaunās mītnes ir ne tikai piemērotas dzīvniekiem, bet ļoti ērtas visiem apmeklētājiem, jo ekspozīciju veidošanā ievēroti universālā dizaina principi. Tas nozīmē, ka ēkā iekļūt var visi cilvēki (arī ar bērnu ratiem vai ratiņkrēslā), kā arī dzīvniekus vērot var gan lieli, gan mazi apmeklētāji (no dzīvniekiem atdalošais stikls sniedzas gandrīz līdz grīdai).

2016. gada augustā surikatu ģimene pārvācās uz jauno mītni Terārija ēkā un iekštelpu remontdarbu dēļ apmeklētājiem nebija iespējams vērot darbīgo saimi ziemas periodā. Šobrīd ar prieku varam ziņot, ka jaunus labturības prasībām atbilstošus apartamentus ieguvuši piecu sugu pārstāvji - grifu pērļvistas, sarkanastes žako, surikati, klinšu damani un jauna dzīvnieku suga - kailie smilšracēji. Tā ir jauka dāvana Ziemassvētkos ne tikai dzīvniekiem, bet arī apmeklētājiem. Un šī dāvana tapusi pateicoties apmeklētājiem (zoodārza ieņēmumi no ieejas biļetēm) un ilggadējiem atbalstītājiem SMScredit.lv.

Foto: publicitātes

Jauna dzīvnieku suga Zoodārzā – kaili un sabiedriski alu racēji no Āfrikas...

Pirmo reizi Rīgas Zooloģiskajā dārzā Terārija ēkā būs aplūkojami neparasti alu dzīvnieki ar milzīgiem zobiem – kailie smilšracēji /Heterocephalus glaber/. To nosaukums ir ļoti precīzs, jo tiem tik tiešām nav apmatojuma – daži desmiti matiņu uz ķermeņa esot pietiekami daudz šai sugai. Alu sistēmas veidošanai tie izmanto gan ķepas, gan arī milzīgos priekšzobus… Vienā alu labirintā dzīvo viena ģimene – vecāki ar saviem pēcnācējiem. Mazuļi dzimst tikai saimes mātei. Saime arī uzskatāmi īsteno darba dalīšanu būvējot tuneļus – pirmais izkasa un atgrauž smilšu čupiņu, kuru ar kājām aizkasa nākošajam. Un tā līdz pēdējais šajā ķēdītē smiltis izmet ārā no alām...

Foto: publicitātes

Par Terārija ēku

Terārija ēka tika uzbūvēta 1930. gados. Sākumā tajā dzīvoja trūcīgo ģimeņu bērni, jo līdz 1934. gadam dārzs bija slēgts, vēlāk te pārvietoja Mežu departamenta muzeju. Pēc Otrā pasaules kara šajā ēkā sāka izvietot terārijus ar dzīviem dzīvniekiem. 2012. gadā tika uzsākti apjomīgus Terārija ēkas pārbūves darbi. Vispirms veica ērtu piekļūšanas ceļu izbūvi, izmantojot universālā dizaina pamatprincipus, lai ekspozīcijām piekļūt varētu ikviens apmeklētājs, arī ģimenes ar bērnu ratiem un cilvēki ratiņkrēslā. Savukārt ekspozīciju norobežojošais stikls līdz grīdai ļauj vērot dzīvās radības gan lieliem, gan arī pavisam maziem skatītājiem. 2015. gadā atklājām kalitriksu vasaras mītni, 2016. gada pavasarī jaunu aploku ieguva trompetes degunragputni un augustā Jurģus piedzīvoja surikatu ģimene. Pārbūve tapusi no zoodārza ieņēmumiem un ar SMScredit.lv atbalstu. Remontdarbi turpinās un Terārija ēkā plānojam veidot vēl daudzas interesantas, mūsdienīgas un labi pārskatāmas ekspozīcijas.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Laipni aicināti ciemos!

Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina uz Ziemas naktīm