Rīgas Ziemassvētku pasākumu programma: kurp doties?

7. Decembris, 2018

Visu decembri Rīgā norit svētku pasākumi – sparīgi rit suvenīru un gardumu tirdzniecība Ziemassvētku tirdziņos, tiek rīkoti koncerti, izstādes un radošās darbnīcas. Daudzi no šiem pasākumiem ir bez maksas vai arī samaksa par tiem ir simboliska. RĪGA.LV ir sagatavojuši kultūras un izklaides pasākumu programmu, kas būtu pa kabatai ikvienam un pilsētniekos radītu svētku noskaņu.


Tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi

Foto: Riga.lv

Svētku noskaņu pilsētā rada tradicionālie tirdziņi, kas darbu pēc luterāņu un katoļu tradīcijām darbu uzsākuši ar pirmo adventi un priecēs rīdziniekus un tūristus līdz 6. janvārim, kad Ziemassvētkus sagaidīs jau pareizticīgie un vecticībnieki.

Tirdziņi darbojas trīs Rīgas centra laukumos – Līvu laukumā, Doma laukumā un Esplanādē, kā arī Pārdaugavā – Kalnciema kvartālā.

Šeit tuviniekiem var izvēlēties oriģinālas Ziemassvētku dāvanas, iegādāties visdažādākos gardumus, sasildīties ar karstvīnu vai karstu balzamu. Uz Esplanādes tirdziņu var doties ar bērniem, jo šeit atrodas trušu karaļvalsts!

Līvu laukuma tirdziņš strādā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00.

Doma laukuma tirdziņš no katru dienu strādā no 10.00 līdz 20.00, piektdienās un sestdienās 10.00–22.00. Svētku dienās Doma laukuma tirdziņa darba laiks mainīsies: 24. decembrī 10.00–18.00, 31. decembrī 10.00–2.00, 1. janvārī 11.00–20.00.

Esplanādes parkā tirdziņš strādā katru dienu no 11.00 līdz 19.00.

Kalnciema kvartālā tirdzniecība norit tikai sestdienās un svētdienās no 10.00 līdz 16.00.

Dodieties pa Ziemassvētku egļu ceļu!

Foto: Riga.lv

Pilsētvides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš” noritēs no 2018. gada 7. decembra līdz 2019. gada 13. janvārim. Šogad festivālā būs apskatāmi objekti, kurus radījuši profesionāli mākslinieki, radošās jomas pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Sīkāka informācija un objektu adreses atrodamas www.eglufestivals.lv.

Pie sevis aicina Rīgas baznīcas

Foto: Riga.lv

Mūsdienās Ziemassvētkus uzskata par laicīgās pasaules brīvdienām, taču jāatceras arī par šo svētku reliģiskajām un kultūras saknēm. Šogad daudzas baznīcas, kas atrodas dažādās Rīgas apkaimēs, aicina pilsētas iedzīvotājus uz koncertiem. Mūzika zem baznīcu velvēm patiešām skan citādi, sniedzot miermīlīgu noskaņu.

Bezmaksas koncerti otrajā, trešajā un ceturtajā adventē noritēs daudzās Rīgas baznīcās.

9. decembrī, otrajās adventes svētdienā, plkst. 12.00 Rīgas Sv. Trīsvienības baznīcā Sarkandaugavas ielā 10 uzstāsies Anta Eņģele, plkst. 13.00 Rīgas Krusta baznīcā, Ropažu ielā 120 uzstāsies Silvija Silava un Sniedze Prauliņa.

16. decembrī, trešajā adventes svētdienā, plkst. 12.00 Rīgas Mārtiņa baznīcā, Slokas ielā 34 uzstāsies Laine Ligere – Stengrēvica, Helvijs un Agnese Stengrēvici. Plkst. 18.00 Latvijas Apvienotajā metodistu baznīcā, Akas ielā 13 uzstāsies Ieva un Matīss Akurateri, Leons Sējāns.

Koncertu programmu piedāvā arī Rīgas Sv. Pētera baznīca:

9. decembrī plkst. 16.00 noritēs otrās adventes koncerts “Aicinājums”. Izskanēs komponistu Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, un citu Ziemassvētku melodijas. Ieeja koncertā – ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt Rīgas Sv. Pētera baznīcā jau no 4. decembra.

15. decembrī plkst. 19.00 sāksies koncerts “Pulenks. Perts. Prauliņš”. Piedalās Rīgas kultūras centra “Iļģuciems” kamerkoris “Muklājs”. Ieeja – bez maksas.

16. decembrī plkst. 16.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā noritēs koncerts “Cantus Angelicus”. Programmā – vācu, franču, čehu, itāļu romantiskā vokālā mūzika un Ziemassvētku dziedājumi. Koncertā piedalās Anta Jankovska (soprāns) un Trio NYX. Ieeja koncertā – ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt Rīgas Sv. Pētera baznīcā līdz 2018. gada 11. decembrim.


23. decembrī plkst. 13.00 Rīgas Lutera baznīcā, Torņakalna ielā 5 noritēs adventes mūzikas svētku noslēguma koncerts. Tajā piedalīsies Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Kārlis Kazāks, Haralds Sīmanis, Silvija Silava, Sniedze Prauliņa, Laine Ligere-Stengrēvica, Helvijs un Agnese Stengrēvici. Vada Ēriks Pozemkovskis.

Bezmaksas koncerti un radošās darbnīcas – Rīgas centrā un apkaimēs

Foto: Riga.lv

Doma laukumā

8. decembrī no plkst. 14.00 līdz 15.00 – koncerts “Ziemassvētku tubas 2018”. Brīvdabas koncertā izskanēs Ziemassvētku dziesmas.

Rīgas Latviešu biedrības nama ēkā

9. decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē noritēs bezmaksas koncerts “Adventa gaismā”. Tajā piedalīsies Rīgas mūzikas skolu kori.

Mazajā ģildē

9. decembrī plkst. 16.00 – koncerts jauniešiem “Būt”. Programmā – “Rihards Lībietis Orchestra” oriģinālmūzika afrikāņu un austrumu ritmos.

18. decembrī plkst. 19.30 – vokālā ansambļa “Putnu dārzs” bezmaksas koncerts, kurā izskanēs populāru Pola Makartnija, Čārlija Čaplina, u.c. mākslinieku populāras melodijas.

23. decembrī plkst. 16.00 – bezmaksas koncerts “Diena pirms Ziemassvētkiem”. Piedalās jauktais koris “Sonore”, Kuldīgas kultūras centra kamerkoris “Rāte”.

Zirgu ielas koncertzālē

16. decembrī plkst. 16.00 noritēs koncerts “Katru gad’ no jauna”. Piedalās Kultūras un tautas mākslas centra “Rītums” kamerkoris “Vidus”.

Koncertzālē “Ave Sol”

16. decembrī plkst. 16.00 – koncerts “Ziemassvētku skaņas”. Piedalās Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” sieviešu koris “Skanda”, VEF Kultūras pils jauktais koris “Fēnikss” un VAS “Latvijas Pasts” jauktais koris “Dziesmu pasts”.

VEF Kultūras pilī

18. decembrī plkst. 19.00 kamerzālē noritēs jauktā kora “Norise” bezmaksas koncerts “Ziemas skaņa”.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

9. decembrī plkst. 16.00 – Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Sidraba egle”. Pēc izrādes bērnus pils Kamerzālē ar rotaļu programmu sagaidīs Ziemassvētku vecītis un rūķi.

12. decembrī plkst. 19.00 – Senioru deju kolektīva “Ziemeļblāzma” un bērnu deju ansambļa “Bitīte” koncerts.

Kultūras centā “Ritums”

9. decembrī no plkst. 11.00 līdz 14.00 kultūras centrā Ieriķu ielā 43A noritēs Ziemassvētku radošās darbnīcas “Manā dāvanu maisā”. Darbu vadīs 14 Kultūras centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studiju meistari un dalībnieki. Ikviens dalībnieks varēs savām rokām izveidot nelielas dāvaniņas, apsveikuma kartītes, rotājumus, utt.

Kultūras centrā “Iļģuciems”

21. decembrī plkst. 18.00 – vokālās grupas “Framest” koncerts “Ziemassvētku balsis”. Ielūgumu uz koncertu var saņemt no 7. decembra no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Kultūras centrā “Strops” 

8. decembrī plkst. 17.00 centrā Ziepniekkalnā – Ēbelmuižas parkā, Valdeķu un Graudu ielas krustojumā darbosies Ziemassvētku rotājumu izgatavošanas darbnīca un muzicēs “Sunny Groove Dixie”.

Bezmaksas kino seansi bērniem

No 18. decembra līdz 6. janvārim kinoteātrī K. Suns Elizabetes ielā 83/85 noritēs kino seansi bērniem – tā ir savdabīga dāvana pašiem jaunākajiem rīdziniekiem Ziemassvētkos. Filmas tiks rādītas oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Pieteikšanās – pa e-pastu  ksunsaida@inbox.lv.

Ziemassvētki un Jaunais gads jūgendstilā

Foto: publicitātes

No 7. decembra līdz 13. janvārim Rīgas jūgendstila centra muzejā noritēs izstāde “Itālijas Ziemassvētki”.

8. decembrī no plkst. 12.00 līdz 13.00 un no 14.00 līdz 15.00 muzejā darbosies radošā darbnīca “Itāļu Ziemassvētku eņģelis” mākslinieces Tamāras Čudnovskas vadībā. Dalības maksa 3.00 EUR, iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +371 67181465. Vietu skaits ierobežots

Savukārt 15. decembrī no plkst. 14.00 līdz 16.00 Rīgas jūgendstila centra muzejā uz radošo darbnīcu “Botāniskā gleznošana – Ziemassvētku zvaigzne” tiek aicināti pieaugušie. Darbnīcas vadītāja - Laura Korne-Šēnfelde. Dalības maksa – 5 eiro. Nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni +371 67181465, jo vietu skaits darbnīcā ir ierobežots.

Bluķa vilkšana. Godinām senās tradīcijas

Ņemot vērā tradīcijas, ziemas saulgriežu vakarā, 21. decembrī Vecrīgā norit bluķa vilkšanas pasākums. Bluķi vilks maršrutā Rātslaukums– Grēcinieku iela– Audēju iela– Vaļņu iela– Kaļķu iela– Līvu laukums– Zirgu iela- Doma laukums– Jauniela–Krāmu iela–Jaunavu iela– Rātslaukums.

No 18.45 līz 20.00 Rātslaukumā noritēs koncerts, kurā piedalīsies folkloras kopas no Rīgas un Latvijas novadiem.

Sagaidām Jauno gadu 11. novembra krastmalā!

Foto: publicitātes

Katru gadu Jauno gadu 11. novembra krastmalā sagaida desmitiem tūkstoši rīdzinieku un mūsu pilsētas viesu. Pasaules valstu galvaspilsētu tradīcija ir sagaidīt Jauno gadu kopā, un tas gandrīz vienmēr notiek pilsētu vēsturiskajos centros, un šī tradīcija iedzīvojusies arī Rīgā. Un, ticiet, tas ir viens no labākajiem veidiem, kā sagaidīt Jaungada nakti!

31. decembrī svinības startēs plkst. 21.00 – publiku izlaidēs DJ [Ex] da Bass. No plkst. 22.00 līdz 23.00 uzstāsies Fēlikss Ķiģelis ar grupu.

Plkst. 23.00 sāksies koncerts “Vecgada disko nonstop ballīte”. Uz skatuves - Kristapa Krievkalna instrumentālā grupa un solisti: Normunds Pauniņš, Jānis Stībelis, Roberts Gobziņš, Atis Ieviņš un Annemarija Moiseja

Pusnaktī – Jaungada uguņošana.

Plkst. 00.15 uz skatuves kāps grupa “Bermudu divstūris”. No plkst. 1.00 līdz 3.00 pie dīdžeja pults – DJ [Ex] da Bass.  

Krastmalā varēs sasildīties pie ugunskuriem, būs iespējams iegādāties ēdienus un dzērienus.

Sabiedriskais transports 31. decembrī un 1. janvārī – bez maksas.

Pilna pasākumu programma - kultura.riga.lv