Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs Ģimenes dienā aicina nosvinēt savu 246. jubileju

14. Februāris

Svētdien, 17. februārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina apmeklēt Ģimenes dienu “Muzeja ceļš cauri gadu simtiem un Rīgas dārgumi”, kas noritēs senākā muzeja Baltijā 246. gadskārtas noskaņā.


Plkst. 14.00 bērni kopā ar pieaugušajiem aicināti uz ekskursiju “Muzeja ceļa 246 gados iemītās pēdas meklējot – ekspozīcijā, Vecrīgā, Rīgas Domā”, bet no plkst.11.00 - 17.00 Ģimenes dienas programmas dalībnieki varēs ļauties krāsu un iztēles priekam radošajā darbnīcā bērniem, kā arī apskatīt visu muzeja ekspozīciju un izstādes par īpaši draudzīgo ieejas maksu.                  

Plkst. 14.00 uz ekskursiju „Muzeja ceļa 246 gados iemītās pēdas meklējot – ekspozīcijā, Vecrīgā, Rīgas Domā” aicinās muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle, dalībniekus sagaidot muzeja vestibilā. Ekskursijas pirmā daļa noritēs muzeja ekspozīcijā, tās turpinājums - Vecrīgā un Rīgas Doma baznīcā. Pēc ekskursijas – būs iespēja atgriezties muzejā.

Radošajā darbnīcā „Mani atklājumi muzejā un mans apsveikums muzejam 246. dzimšanas dienā”, laikā no plkst.11.00 – 17.00, bērni, kopā ar saviem mīļajiem pieaugušajiem, uz brīdi apstājoties steidzīgajā gaitā, varēs vizuāli izteikt muzejā gūtos iespaidus. Muzejs un tā darbinieki šoreiz būs īpaši iepriecināti, ja bērni savus darbiņus veidos kā apsveikumus muzejam un Rīgai, un paši sev, jo ikvienu mūsu zemeslodes vietu ietekmējam, veidojam mēs, kas tajā dzīvojam, lolojam, izzinām un kopjam.

Jāpiebilst, ka, līdztekus pastāvīgajai ekspozīcijai, muzeja apmeklētāji varēs apskatīt arī visas Latvijas valsts simtgadei veltītās iztādes. 

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar savu krājumu, ekspozīciju un ēku kompleksu ir īstena Rīgas gadsimtu dārgumu lāde. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir ne tikai senākais muzejs Baltijā, bet arī viens no vecākajiem plašai publikai pieejamajiem muzejiem Eiropā. 1773.gada 22. februārī ar Rīgas rātes lēmumu dibinātais Himzela muzejs ir šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja sākotne. Gadu desmitu un simtu laikā muzeja nosaukums vairākkārt mainīts. Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela un viņa dzimtas izveidoto dabaszinātnes, vēstures un mākslas priekšmetu privātkolekciju Rīgas rāte saņēma kā dāvinājumu Rīgai no Himzelu dzimtas. Šobrīd muzeja krājuma kolekcijas ir bagātas ar vairāk kā pusmiljonu priekšmetiem, kas ir ar nenovērtējamu kultūrvēsturisko un māksliniecisko vērtību.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem - EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.