Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs brīvlaikā piedāvā īpašu programmu

24. Oktobris, 2018

Skolēnu rudens brīvlaikā - 24., 25., 26. oktobrī pulksten 12:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus apmeklēt piedāvātās tematiskās ekskursijas un pedagoģiskās programmas - “Rīga un rīdzinieki – sākums un turpinājums cauri gadsimtiem” (24.10.), ”Senā Rīdzene – upe zem ielām” (25.10.), “Rīgas mode – gadu desmitu un simtu gaitā” (26.10.), kā arī apskatīt muzeja ekspozīciju un izstādes. Skolēnu brīvlaika piedāvāto programmu dalībniekiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo apmeklējuma maksu 2,00 EUR.


Trešdien, 24. oktobrī, plkst. 12:00 ekskursija “Rīga un rīdzinieki – sākums un turpinājums cauri gadsimtiem” notiks muzeja ekspozīcijā, sniedzot iespēju iepazīt Rīgas pilsētas rašanās un attīstības vēsturi, daudzos pilsētas iekārotājus un iekarotājus, kā arī tās izaugsmes veicinātājus, varas un valsts piederības maiņas, kā arī rīdzinieku dzīves un sadzīves iespējas un paradumus dažādos laikos, ielūkojoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara.

Ceturtdien, 25. oktobrī, plkst. 12:00 ekskursija “Senā Rīdzene – upe zem ielām” sāksies muzeja ekspozīcijā, bet turpināsies Vecrīgas ielās un laukumos, kur kādreiz līkumojusi Rīdzenes upe. Senākais zināmais vēstures avots, kurā pieminēta Rīgas upe ir 13. gadsimta Livonijas Indriķa hronika. Ekskursijas dalībnieki uzzinās Rīdzenes upes vēsturi, kāda izskatījās senā Rīgas osta, kā un kāpēc Rīdzenes upe izzuda, kā arī apskatīs seno Rīgas kuģi un senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē. Vecrīgā tiks izstaigātas ielas un laukumi, kur kādreiz tecējusi senā Rīdzenes upe.

Piektdien, 26. oktobrī, plkst. 12:00, piedaloties ekskursijā – pedagoģiskajā programmā “Rīgas mode – gadu desmitu un simtu gaitā” tās dalībnieki uzzinās, kādas bija modes tendences un valdošās dzīves normas Rīgā dažādos laikos. Mode ir ne tikai apģērbs, tā ir kas vairāk…

Skolēnu brīvlaika piedāvāto programmu dalībniekiem muzeja apmeklējuma maksa - 2,00 EUR.