Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Senioru dienu 30. decembrī

27. Decembris, 2018

Svētdien, 30. decembrī pulksten 14.00, atskatoties uz aizejošo gadu un ar jaunām iecerēm gaidot atnākošo, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina ikvienu interesentu uz Senioru dienas programmu „Svēto tēli Rīgā un viduslaiku rīdzinieku dzīvē cauri laikiem”. Viduslaiku rīdzinieku dzīvē īpaša vieta bija atvēlēta pielūgsmei, sadzīviskiem rituāliem, kuru iemītās pēdas ir būtiskas arī mums ikvienam, šodien dzīvojošajiem. Jau esot uz Jaunā gada sliekšņa, muzeja Senioru dienas apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara.


Pulksten 14.00 uz ekskursiju „Viduslaiku Rīga un rīdzinieku pielūgsmes objekti - svēto tēli” aicinās muzeja gids, vēsturnieks Vidvuds Bormanis.

Ekskursijas dalībnieki, iepazīstot Rīgas veidolu viduslaikos, uzzinās, kādas dzīves norises bija raksturīgas viduslaiku Rīgas iedzīvotājiem, kā arī to, kas mūsu šodienas dzīves reālijās ir saglabājies no it kā sen pagātnē grimušajiem laikiem.

Piemēram, kāpēc Lielais Kristaps bija tik nozīmīgs, kas bija bruņinieks Rolands, kā kristīgā ticība nonāca Livonijā, kā tapa Rīgas ielu nosaukumi, kas notika Melngalvju namā, Lielajā ģildē un Mazajā ģildē, utt.

No 11.00 – 16.00 ikvienam būs iespēja Kolonnu zālē pie lielās svētku egles rast īpašo svētku noskaņu, pārdomāt atnākošā jaunā gada ieceres, bet visā muzejā - apskatīt pastāvīgo ekspozīciju un izstādes - valsts simtgadei veltīto izstādi “Kur gūšu Latvijas spēku?” (A.Brigadere), izstādi "Lietots Rīgā. 19.gs. otrā puse – 1918.gads”, "Dziesmu svētku relikvijas. 1873 – 2013", izstādi “Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai”.

Senioru dienas programmas apmeklētājiem - kundzēm un kungiem pensijas gados - īpaši draudzīgā ieejas maksa: EUR 1.50.