Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz lekciju kursu un ekskursijām

27. Marts, 2019

No 1. līdz 7. aprīlim, no pirmdienas līdz svētdienai, uz ekskursiju ciklu “Vecrīga - zināmā un nezināmā” tūristu gidus un ikvienu interesentu aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.


Programmā iekļautas septiņas tematiskās ekskursijas Vecrīgā.

Darbdienās ekskursijas sāksies pulksten 16.00, bet sestdien un svētdien – pulksten 11.00. Pulcēšanās un reģistrēšanās uz katru ekskursiju – muzeja vestibilā, tās norise – Vecrīgā.

Ekskursijas vadīs vēsturnieki, kas specializējušies Rīgas vēstures izpētē.

Dalība septiņās tematiskajās ekskursijās sniegs iespēju klātienē detalizēti iepazīt Vecrīgas ielās un namos rodamos Rīgas vēstures faktus un leģendas, kā arī uzzināt par vēsturnieku izpētīto, par arheologu atklāto Rīgas kultūrslānī, kā arī gūt pieredzi un ieteikumus, kā ar Vecrīgu iepazīstināt tūristus.

Interesenti var apmeklēt visu ciklu vai tikai atsevišķas ekskursijas – pēc izvēles. Maksa par vienas ekskursijas apmeklējumu: EUR 10, par dalību visā ekskursiju ciklā - EUR 70. Cikla noslēgumā dalībnieki saņems Izziņas par noklausītajām akadēmiskajām stundām. Pulcēšanās, reģistrēšanās, sākums - Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vestibilā, norise – Vecrīgā. Reģistrēties un veikt samaksu varēs muzejā pirms katras ekskursijas par konkrēto ekskursiju vai par visu ciklu kopumā.

Ekskursiju cikla “Vecrīga - zināmā un nezināmā” norise un tajā iekļautās tēmas:

  1. Pirmdien, 1. aprīlī pulksten 16.00 ekskursiju “Rīdzene - upe zem ielām” vadīs vēsturniece Irēna Strēle;
  2. Otrdien, 2. aprīlī pulksten 16.00 ekskursiju “Vecrīgas ielu vēsture” vadīs vēsturniece Zita Pētersone;
  3. Trešdien, 3. aprīlī pulksten 16.00 ekskursiju “Rīgas nocietinājumu sistēma. 13.-19.gs.” vadīs vēsturnieks Vidvuds Bormanis;
  4. Ceturtdien, 4. aprīlī pulksten 16.00 ekskursiju “Baznīcas, klosteri un kapsētas Vecrīgā” vadīs vēsturnieks Vidvuds Bormanis;
  5. Piektdien, 5. aprīlī pulksten 16.00 ekskursiju “Vecrīga leģendās un nostāstos” vadīs vēsturniece Irēna Strēle;
  6. Sestdien, 6. aprīlī pulksten 11.00 ekskursiju “Vecrīgas arhitektūra” vadīs vēsturniece Guna Vainovska;
  7. Svētdien, 7. aprīlī pulksten 11.00 ekskursiju “Ekskursija Vecrīgā – kā pilsētu atklāt tūristiem” vadīs vēsturniece Irēna Strēle.

Informācija:  67356676; 67356677, 67356680. www.rigamuz.lv;