Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pastāstīs par apbedīšanas tradīcijām senatnē un mūsdienās

15. Oktobris, 2019

Svētdien, 20.oktobrī, Ģimenes dienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā programmas tēma - "Kapu tradīcijas Rīgā senatnē un šodien". Pulksten 12.00 un 14.00 īpaša ekskursija "Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos" notiks Rīgas Doma krustejā, dārzā un muzeja ekspozīcijā.


Visas dienas garumā, no 11.00-17.00, bērni kopā ar vecākiem varēs kopīgi radoši fiksēt muzejā gūtos iespaidus aktivitāšu vietā "Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!".Pulksten 12.00 un 14.00 muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle, sagaidot Ģimenes dienas dalībniekus muzeja vestibilā, aicinās doties uz viduslaiku Rīgas noslēpumainajām krustejas velvēm, kur sāksies ekskursija "Senču pieminēšanas un apbedīšanas tradīcijas laiku lokos. Svecīšu iedegšana Rīgas Doma dārzā".

Ekskursija sāksies ar piemiņas svecīšu iedegšanu Rīgas Doma dārzā (vēlams līdzi paņemt arī savu svecīti). Ekskursijas dalībnieki gūs ieskatu, kādas Rīgā bijušas vēsturiskās reālijas un tradīcijas, kas saistītas ar cilvēku aizvadīšanu mūžības ceļos un piemiņas saglabāšanu. Tās gadsimtu gaitā ir gan mainījušās, gan daļēji saglabājušās līdz mūsu dienām. Ekskursijas dalībnieki dosies pastaigā pa muzeju, Rīgas Doma krusteju un dārzu, iepazīstot gan šīs leģendām un seniem notikumiem bagātās vietas, gan stāstus, ko tās glabā par ekskursijā ietverto tēmu.

Ikvienam ir būtiska savas ģimenes, savas tautas, savas zemes vēsturiskās atmiņas kopšana un godāšana, tās ieaudzināšana bērnos.Bērniem kopā ar vecākiem paredzēta kopīgas radošas darbošanās vieta "Zīmē ieraudzīto, izjusto! Mini mīklas un uzzīmē atminējumu!". Tur visas dienas garumā varēs gan minēt mīklas un izteikt tās krāsās, kā arī zīmēt muzejā gūtos iespaidus. Līdztekus atcerei, šajā tumšajā un miglainajā gadalaikā, cilvēki atkal un atkal gaida gaismu un dabas atdzimšanu, kas jau tuvojas.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklējums ar muzeja ieejas biļeti, pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu gimenēm ar "3+ Gimenes karti"- brīva ieeja.