Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā notiks Senioru diena

24. Novembris, 2016

Svetdien, 27.novembrī, plkst. 15:00  Senioru dienas dalībnieki tiks gaidīti uz Senioru dienas programma Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā “Skaistā Latvija – zeme un valsts”,  - uz divam ekskursijam, kuras būs tematiski dažādas, bet ar vienojošu moto: Latvija. Tās sāksies pulksten 14:00 un 15:00, līdz ar to, visiem interesentiem būs iespēja piedalīties abās ekskursijās.


Pulksten 14:00 Senioru dienas dalībnieki tiks aicināti uz ekskursiju „Kā tapa un auga valsts - Latvija”, kuras gaitā, muzeja vēsturnieces Zanes Krūmiņas stāstījumā klausoties, uzzinās būtiskus un interesantus faktus par mūsu valsts veidošanās procesu, par valsts dibināšanu, par tās attīstību līdz 1940. gadam. Muzeja ekspozīcijā atrodamas nozīmīgas liecības, kas vēsta par šo Latvijai īpašo laiku, par cilvēkiem, kuri virzīja notikumu gaitu laikmetu griežos. Būs arī brīdis aplūkot un uzklausīt likteņstāstu par unikālo Latvijas vēstures relikviju - lielformāta kolorēto fotogrāfiju „Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī”.

 Pulksten 15:00 Senioru dienas dalībnieki tiks gaidīti uz nākošo ekskursiju – tā notiks izstādē „Apceļo dzimto zemi! Latvijas tūrisma propaganda 1930. gados”. Izstādes autores, muzeja vēsturnieces Agitas Ančupānes stāstījums ļaus gan atcerēties jau piemirstas dzīves reālijas, gan uzzināt un vērot aizraujošās un dzīvespriecīgās nozares – tūrisma iespējas, toreiz – 1930. gados.

 Senioru dienas programmas apmeklētājiem – pensijas gadus sasniegušajiem, īpaši draudzīgā ieejas maksa muzejā: EUR 0,71, programmas īpašais piedāvājums - ekskursijas - bez maksas.