Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā ģimenes dienā pastāstīs par karnevāliem, vastlāvjiem un meteņiem

1. Marts

Svētdien, 3. martā, Ģimenes dienas programmā “Karnevāli, vastslāvji, masļeņica – maskošanās svētki rīdzinieku dzīvē cauri laikiem” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā – iespējas visu paaudžu interesentiem. Pulksten 12.00 un 14.00 sāksies ekskursija “Maskošanās Rīgas vēsturē – svētki, tradīcijas un noslēpumi”, bet no 11.00 - 17.00 radošo aktivitāšu vietā “Fantazējam, zīmējam – visi pošas uz karnevālu!” bērni kopā ar vecākiem varēs zīmēt un veidot maskas, kā arī varēs apskatīt visu muzeja ekspozīciju un izstādes par īpaši draudzīgo ieejas maksu.


Pulksten 12.00 un 14:00 sāksies ekskursija „Maskošanās svētki Rīgas vēsturē - svētki, tradīcijas un noslēpumi”, kuras gaitā muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis pavērs ieskatu viduslaiku un vēlāku laiku tradīcijās Rīgā, kas saistītas ar maskošanās svētkiem – vastslāvjiem, meteņiem, masļeņicu un karnevāliem, aicinot mēģināt iztēloties tā laika pilsētnieku dzīvi un atmosfēru. Dalībnieki uzklausīs seno notikumu stāstus, kurus ir saglabājušas vēstures liecības, kā arī iepazīs unikālus eksponātus, saistītus ar maskošanās tradīcijām dažādos laika posmos, apskatīs turnīru ieročus, kādus varētu būt izmantojuši senie vastlāvju svinētāji.

No plkst. 11.00 – 17.00, radošo aktivitāšu vietā “Fantazējam, zīmējam – visi pošas uz karnevālu!” bērni kopā ar vecākiem varēs zīmēt un veidot maskas.

Līdztekus pastāvīgajai ekspozīcijai, muzejā pašlaik aplūkojamas arī vairākas izstādes: Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāde “Kur gūšu Latvijas spēku?” (A.Brigadere), izstāde “Lietots Rīgā. 19. gs. otrā puse – 1918. gads”, izstāde “Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai, izstāde “Reformācijai 500: Piemiņas medaļas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijā”, izstāde “Sudraba kauss „21. gadsimta Renesanse” un izstāde “1920.-1930. gadu kalendāri no muzeja kolekcijas”.

Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo Ģimenes dienas ieejas maksu: pieaugušajiem - EUR 2,50; pensionāriem un studentiem – EUR 1,50, skolēniem EUR 0,50, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, programmas piedāvājums – bez atsevišķas maksas.