Rīgas Ūdensapgādes muzejs Muzeju naktī piedāvās arī muzikālus priekšnesumus

16. Maijs

Šo sestdien, 18. maijā, risināsies tradicionālā Muzeju nakts, kurā tikpat tradicionāli piedalās arī Rīgas Ūdensapgādes muzejs. Šoreiz muzejā būs klausāmi un arī skatāmi īpaši “mūzikas, gaismas un video stāsti” - ar savu programmu uzstāsies Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi un arī pasniedzēji, kuri ar saviem instrumentiem izvietosies muzeja sūkņu telpas ejās.


No Ādažu Kultūras centra uz pasākumu tiks deleģēts arī gaismu mākslinieks, kura uzdevums būs ietērpt šo pasākumu skaistās nokrāsās. Ar iespaidīgu klaviersolo priekšnesumu apmeklētājus solās priecēt skolas izcilnieks, kas vinnējis vairākos konkursos. Būs vērojami arī diapozitīvi un fotogrāfijas, kas saglabājušas vēsturiskas liecības par sūkņu stacijas “Baltezers”, tagadējās muzeja ēkas, būvniecību. Muzeju nakts risināsies no pulksten 19 līdz pusnaktij.

Informācijai: pulksten 19 no stāvlaukuma pie Ādažu Kultūras centra Gaujas ielā 33a aties bezmaksas autobuss, kas pēc pasākuma apmeklētājus atvedīs arī atpakaļ.

Rīgas Ūdensapgādes muzejs ir viens no ievērojamākajiem ūdensapgādes muzejiem Eiropā. Ādažu novadā esošajās kādreizējās Baltezera ūdens sūknētavas telpās iekārtotais muzejs dibināts 1988. gadā. Muzeja eksponāti ļauj izsekot Rīgas ūdenssaimniecības attīstībai no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Muzejs atrodas šosejas Rīga–Tallina 3. kilometrā, pie pagrieziena uz to ir orientējošā norāde.

Ieeja muzejā ir bez maksas – ne tikai Muzeju naktī, bet arī ikdienā!

Rīgas ūdensapgādes muzejs: koka caurules, vairākas tonnas smagi cara laika spararati un eksotiskas palmas