Rīgas skolēni sadraudzības pilsētai dāvina pašrocīgi zīmētu grāmatu

31. Maijs, 2018

Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas skolēni kopā ar pedagogiem ir izveidojuši unikālu dāvanu galvaspilsētas sadraudzības pilsētai – Rostokai. Tapusi pašrocīgi zīmēta grāmata „Rīga un Rostoka – Hanzas pilsētas”, kurā apvienota virkne oriģinālu zīmējumu, kolāžu un kaligrāfiska teksta, veidojot vienkāršu, viegli uztveramu stāstu par abu pilsētu vēstures epizodēm saistībā ar Hanzas savienību.


Grāmata tiks pasniegta kā Rīgas dāvana Rostokai un tiks izstādīta Starptautiskajā Hanzas izstādē Rostokas mūzikas un teātra augstskolā no 24.jūnija līdz 8.jūlijam.

Foto:

"Grāmata tika veidota, lai reprezentētu Rīgu Hanzas savienības vēsturei veltītā starptautiskā izstādē. Šī darba vērtību vairo fakts, ka tajā apvienots gan profesionālu mākslinieku un dizaineru, gan mākslas skolas audzēkņu ieguldījums. Ar rokām iesietajos ādas vākos ietvertajā albumā apvienojas kaligrāfisks, ar roku rakstīts teksts un stilizēti tušas zīmējumi dzīvā vizuālā valodā. Līdzās darbam pie šī projekta process bija piepildīts arī ar lielu izziņas vērtību. Uzzinājām daudz jauna par Rīgas, Rostokas un Hanzas savienības saiknēm vēstures gaitā līdz pat mūsdienām. Jaunieši strādāja ar lielu atbildības sajūtu un bija lepni, ka viņiem uzticēts pārstāvēt Rīgu starptautiskā arēnā”, grāmatas tapšanu raksturo skolas pedagogs un darba vadītājs Vilnis Heinrihsons.
 

Foto:

Foto:

Foto:

Foto: