Rīgas skolās vairs nebūs mācību divās maiņās

27. Augusts, 2018

Rīgas Franču licejs 2018./2019. mācību gadā sāks darboties divās ēkās, kas ļaus mācību procesu visiem skolēniem nodrošināt vienā maiņā. 1.-6. klašu skolēni mācīsies Mēness ielā 8, bet 7.-12. klašu skolēni atgriezīsies savā vēsturiskajā ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 48, kas pilnībā pārbūvēta.


Līdz ar to nevienā Rīgas skolā vairs nebūs otrās maiņas, lai gan dažās skolās, kur ir liels skolēnu skaits, pirmās mācību stundas sākums atsevišķām klasēm var būt atšķirīgs.

 Atjaunoto Rīgas Franču liceja ēku pirmdien, 27. augustā, apskatīja Rīgas domes un atbildīgo departamentu vadība un Francijas kultūras centra direktors Žils Bonviāls (Gilles Bonnevialle). Pēc telpu apskates notika preses konference, kurā tika sniegta plašāka informācija par aktualitātēm 2018./2019. mācību gadā.
Dažāda veida remontdarbi šogad veikti 83 skolās un 67 bērnudārzos. Kopumā tajos ieguldīti aptuveni 34,9 miljoni eiro. 
Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) direktors pastāstīja, ka jaunajā mācību gadā Rīgā darbosies tikpat daudz izglītības iestāžu kā iepriekš, proti, 114 vispārējās izglītības iestādes, 150 bērnudārzi, 11 sporta skolas, 13 bērnu un jauniešu interešu centri, 9 mākslas un mūzikas skolas. Viņš sacīja, ka arī skolēnu skaita ziņā būtisku izmaiņu nav.

Pozitīvi ir tas, ka pieaug 7.,8. un 9. klašu skolēnu skaits, kas nozīmē to, ka vidusskolas nākotnē kļūs piepildītākas.

Vēl viena laba ziņa ir tā, ka pirms jaunā mācību gada Rīgas izglītības iestādes ir saņēmušās vairāk nekā 1300 jaunus datorus.