"Rīgas siltums" pabeidzis darbus Brīvības ielā: interesanti fakti un atradumi

30. Augusts, 2017

Lai nodrošinātu nepārtrauktu siltumenerģijas piegādi, AS „RĪGAS SILTUMS” šogad turpināja pērn uzsāktos siltumtīklu rekonstrukcijas darbus Brīvības ielā, un šie darbi vakardien, 29.augustā, par aptuveni 10%  apsteidzot plānoto darbu grafiku, ir pabeigti.  


Brīvības ielā šogad kopumā nomainīti siltumtīkli gandrīz 1,9 km garumā, un remontdarbu laikā AS “RĪGAS SILTUMS” izbūvēja pagaidu siltumtīklus 400 m garumā, nepārtraucot karstā ūdens piegādi 249 ēkām Brīvības ielā, tādējādi visu remontdarbu laiku šo ēku iedzīvotāji saņēma karsto ūdeni.

Foto: Rīgas Siltums

Šogad tika turpināta Rīgas pilsētas Labā krasta maģistrāles M-3 siltumtīklu rekonstrukcija Brīvības ielā posmā no ēkas Brīvības ielā 163 līdz Bruņinieku ielai (kopējais garums 1 877 m). Šie siltumtīklu posmi ekspluatācijā bija no 1959. gada. Cauruļvadu ārējo virsmu bija bojājusi korozija,  siltumizolācija bija fiziski novecojusi un vairs neatbilda būvnormatīvu prasībām.

Foto: Rīgas Siltums

Foto: Rīgas Siltums

Lai paaugstinātu siltumapgādes drošību un samazinātu siltuma zudumus, šobrīd apakšzemes siltumtīkli tiek pārbūvēti bezkanāla tehnoloģijā, izmantojot rūpnieciski izolētās caurules, kas ir aprīkotas ar īpašu signalizācijas sistēmu, kas ļauj ātri un precīzi konstatēt bojājumu vietu. Rūpnieciski izolētās caurules sastāv no polietilēna apvalka, kam piemīt augsts hermētisms un tādejādi tiek izslēgta gruntsūdeņu izraisītā korozija, poliuretāna putu izolējoša slāņa un metāla caurules.

Foto: Rīgas Siltums

Foto: Rīgas Siltums

Interesanti atklājumi remontdarbu laikā

Veicot remontdarbus Brīvības un Matīsa ielas krustojumā, AS “RĪGAS SILTUMS” rakšanas darbu laikā atklāja pagājušajā gadsimtā populārās firmas “Carl Nevermann &Co” ražotu kabeļu kanālu.

 “Carl Nevermann &Co” firmas zīme bija rakstainas cementa flīzes, kas bija ļoti izplatītas 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā.

Foto: Rīgas Siltums

Foto: Rīgas Siltums

 

Tāpat arī, veicot siltumtīklu remontdarbus Stabu ielā pretī bijušai VDK ēkai jeb “Stūra mājai”, AS “RĪGAS SILTUMS” rakšanas darbu laikā atklāja eju kas, iespējams, veda uz tuvākajām bumbu patversmēm.

Foto: Rīgas Siltums

Transporta ejas jeb tuneļa izmēri bija ap 1,5 m augsts un 70 cm plats. Tunelī atrada lampiņas un vadu gabalus, kas liecina par to, ka tajā bija apgaismojums. Papildus šie tuneļi savulaik, iespējams, kalpoja arī kā ventilācijas šahtas.

Vēl tiks turpināti darbi Brīvības ielas šķērsielās, taču visus šogad plānotos siltumtīklu rekonstrukcijas darbus Brīvības ielā, par aptuveni 10% apsteidzot darbu grafiku, vakar, 29.augustā AS “RĪGAS SILTUMS” ir pabeigusi.

AS „RĪGAS SILTUMS” pateicas iedzīvotājiem par iecietību un izpratni!