Rīgas satiksme: ceļu remonts var izraisīt sabiedriskā transporta kavēšanos

17. Maijs, 2018

Sākoties siltam laikam, Rīgā ir sākušies ielu remonti, kas savukārt nozīmē satiksmes kustības ierobežojumus. Uzņēmums “Rīgas satiksme” brīdina, ka vasarā sabiedriskais transports var atpalikt no grafika.


Visiem zināms, ka gan trolejbusi un autobusi, gan pārējās automašīnas brauc pa tiem pašiem ceļiem, tāpēc, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, komunikāciju avārija, kritis koks vai kā citādi ir aizkavēta satiksme, tas ietekmē sabiedriskā transporta kursēšanas grafiku. “Gandrīz visi trolejbusi var noņemt “ragus” un nobraukt posmu ar dīzeļģeneratora palīdzību, ja satiksme ir pilnībā bloķēta. Turklāt, ja maršruts ir ar intensīvu trolejbusu un autobusu kustību, piemēram, ja vidēji transportlīdzeklis apstājas pieturā reizi desmit minūtēs, tad pasažieri diez vai pamanīs atkāpes no grafika, ja vien satiksme nav bloķēta pilnībā,” norāda “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Visretāk tiek aizkavēti tramvaji, bet, ja uz to ceļiem rodas problēmas, piemēram, avārija uz sliedēm vai tehniski bojājumi, to kustība tiek pilnībā bloķēta līdz problēma tiek atrisināta.

“Sabiedriskais transports brauc uz apli, un, ja tas galapunktā ierodas ar kavējumu, tad arī izbrauc kavējot. Varu apliecināt, ka tā nav vadītāju vaina – viņi darbā ierodas laicīgi un bezatbildīgi cilvēki mūsu uzņēmumā nestrādā,” norāda Baiba Bartaševiča – Feldmane.

Foto: Rīgas satiksme