Rīgas rudens rogainings norisināsies 10.novembrī Lucavsalā

10. Oktobris, 2018

Nedēļu pirms Latvijas simtās Dzimšanas dienas, 10.novembrī, Lucavsalā mūsu valsts simtgades svētku ietvaros norisināsies popularitāti ieguvušais un piekto sezonu notiekošais Rīgas rudens rogainings, kas vedīs pāri četriem Daugavas tiltiem un pa trim Latvijas lielākās upes salām, tajā pašā laikā arī viesojoties Vecrīgā. Šajās lielākajās ar orientēšanos saistītā sporta veida sacensībās Latvijā dalībnieku skaits gan no Latvijas, gan citām valstīm pēdējos gados krietni pārsniedz tūkstoti. 


Rīgas rudens rogaininga dalībniekiem kā parasti tiek piedāvātas piecas distances – 2, 4 un 6 stundu rogainingi, kā arī rogaininga skrējiens caur kontrolpunktiem ar 7-10km distances garumu un 2 stundu rogaininga pastaiga bērniem.  

Kad gandrīz visas šī gada skriešanas sacensības būs beigušās, skriešanas mīļotājiem būs vēl viena iespēja paskriet sacensībās, kurās gan papildus skriešanai klāt nāks orientēšanās. Tiesa, pilsētas apvidū šī orientēšanās ir salīdzinoši viegla, taču tajā pašā laikā arī interesanta, tāpēc piedalīties var arī skriešanas mīļotāji bez orientēšanās pieredzes. Jā, jau tuvojas ikgadējais Rīgas rudens rogainings, un līdz ļoti gaidītajām sacensībām paliek vairs piecas nedēļas. Tāpat kā pavasara rogainings, arī rudens rogainings būs veltīts Latvijas simtgadei un abu pasākumu dalībnieki varēs saņems otru daļu Latvijas svētkiem veltītās medaļas.

Šogad par sacensību centru ir izvēlēta Lucavsala. Kompasus šajā reizē nāksies pagriezt vairāk uz dienvidu pusi, cik tālu Rīgas rogainings vēl līdz šim nav aizsniedzies. Rīgas rudens rogaininga dalībnieki atkal apciemos Pārdaugavu, taču šoreiz ne Zolitūdi, Imantu, Iļģuciemu, Mārupi, bet iepriekš iepazīto Ķīpsalu, Āgenskalnu, Torņakalnu, Ziepniekkalnu, kā arī Valdlaučus. Nāksies paviesoties arī daudziem leģendāriem stāstiem apvītajā Latgales priekšpilsētas sākuma daļā jeb tā saucamajā “Maskačkā”.  Pirmoreiz ieskriesim arī Vecrīgas šķērsieliņās, strupceļos un galerijās. Ja būsiet gana naski un izturīgi, tad jums bez Lucavsalas sanāks pārķemmēt vēl trīs citas mūsu likteņupes salas un šķērsot četrus Daugavas tiltus

Varat savākties 2-5 draugi vai ģimene un reģistrējiet komandu 2, 4 vai 6 stundu distancei. Ja draugu nav, varat arī piedalīties vienatnē - 7-10 km rogaininga skrējienā apmēram stundas garumā. Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.rigasrogainings.lv.

Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Garmin.