Rīgas Porcelāna muzejs atklāj Valdas Podkalnes sociālo projektu izstādē “Ideju kolekcijas”

6. Decembris, 2018

Rīgas Porcelāna muzejs ielūdz uz izstādes “Ideju kolekcijas” atklāšanu un kataloga “BLOG.KS” prezentāciju 2018. gada 18. decembrī pl. 18.00.


Rīgas Porcelāna muzejs kā Latvijas simtās jubilejas gada noslēdzošo izstādi atklās “Ideju kolekcijas”, kas ir mākslinieces Valdas Podkalnes iniciēts koncepts. Tiks eksponētas divas darbu sērijas – krūzīšu kolekcija, kas tapusi 1993. gadā un porcelāna bloki, kas radīti 2017./2018. gadā speciāli izstādei muzejā. Darbu formas dizainu veidojusi Valda Podkalne, savukārt tās apgleznojuši vai kā citādi radoši izmantojuši 34 Latvijas mākslas ainā nozīmīgi mākslinieki.

Par galerijā “Bastejs” 1993. gadā notikušo izstādi “Kolekcionāriem”, kur pirmo reizi tika izstādīta krūzīšu kolekcija Daiga Rudzāte katalogā “BLOG.KS“ raksta. “No mūsdienu skatpunkta raugoties, šai izstādei un tās eksponātiem ir ne tikai unikālu dizaina priekšmetu loma. Tā ir arī spilgta dokumentāla liecība par tālaika Latvijas mākslas procesiem un personībām”.

Foto: Valts Kleins

25 gadus vēlāk, kad ir izaugusi jauna mākslinieku paaudze, Valda Podkalne šo akciju atkārto kopā ar 17 jauniem māksliniekiem. Kataloga “BLOG.KS“ ievadā Helmuts Caune 2017./2018. gadā tapušo darbu sēriju raksturo šādi: “Bloks ir rezultāts – produkts, kas izriet no šajās visnotaļ šaurajās un specifiskajās sociālajās attiecībās uzkrātās enerģijas un uzticības kapitāla”.

Šo mākslas projektu, ko Haralds Jegodzienskis nosauc par “sociālo darbu” bet Helmuts Caune definē kā “sociālu produktu” būs iespēja skatīt Rīgas Porcelāna muzejā no 2018. gada 14. decembra līdz 2019. gada 30. janvārim izstādē “Ideju kolekcijas”, savukārt katalogā “BLOG.KS” tas būs saglabāts ne vien šai, bet arī nākošajai mākslinieku un kultūras baudītāju paaudzei.

Foto: Valts Kleins

Foto: Valts Kleins

Foto: Valts Kleins